Herkes sürücüsüz otomobillerden bahsederken havacılık devi Airbus Pilotsuz Uçan araçların peşlerine düştü. Eğer 50 yıl önce jet giller tarafından öngörülen ulaşım sistemini sabırla bekliyorsanız Airbuın sizin için çok iyi bir haberi var. Hava uzay devinin internet sitesindeki belirttiğine göre firma yolcuların akıllı telefonlarını kullanarak çağırabilecekleri bir pilotsuz otonom uçan taksi tasarımı üzerinde’de çalışmakta.

1

Airbus ilk prototip araçların testine 2017 nin sonuna kadar başlayacağını söylemekte. Airbusun projeden sorumlu yöneticisi olan Rodin Lyasofun söylediklerine göre bataryalar ve motorlar gibi gerekli olan teknolojiler ulaşmaları gereken seviyenin büyük bir kısmını aşmış durumda. Bu projenin en önemli hedeflerinden biri şehirlerdeki nüfus artışı ile beraber dahada artması beklenen trafik sorunlarını azaltmak.

1

Fakat şu anda test aşamalarında olan sürücüsüz otomobillerin olduğu gibi uçan taksilerinde önlerindeki en büyük zorluklardan biriside binalara ve havada karşılaşacak diğer engellere çarpmalarını engellemek olacaktır. Bu proje kapsamında çalışmalar devam ederken sonucunun nasıl olacağı’da merak konusu olmaya devam ediyor. Bakalım bu projenin sonucu nasıl sonuçlanacak hep birlikte göreceğiz. Güzel bir proje olacak gibi’de duruyor bekleyip göreceğiz.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları