Pınar Altuğ 2 eylül 1974 İstanbul doğumlu olan oyunculuk ve sunuculuk yaparak ün salmış olan bir kadın oyuncu ve eski mankendir. Saint Benoît Fransız Lisesinde okumak istemiş ve orada okumaya başlamıştır. Kısa bir süre sonra kendisine gelen mankenlik teklifini kabul etti ve liseye devam ederken mankenlik yapmaya başlayarak yavaş yavaş beğenilmeye başladı.


1997 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde işletme bölümünde almış olduğu eğitimini yarım bırakarak oradan ayrılmış ve bitirmiştir. 1995 yıllarında ise televizyon hayatına başlamak isteyerek istediği gibi televizyon hayatına başlamıştır.

Çeşitli programlarda ve magazin deneyiminde sunuculuk yapmaya başlayarak kariyerinin biraz daha yükselmesini istedi. Ve kısa süre sunuculuk yaptıktan sonra orada bir çok kişi tarafından sevilen birisi haline geldi. 1999’da Pınar’ın Yemek Zevki, adlı programını yapmaya başladı ve program çok tutulmaya başlayınca yapmış olduğu mankenliği bıraktı.

1

2000 yılında Kurt Kapanı, Çocuklar Duymasın, Omuz Omuza, Davetsiz Misafir ve İlk Aşkım dizilerinde rol almaya başlayarak bir çok izleyicinin sevdiği bir kadın oyuncu haline gelmiştir ve uzun bir süre dizilerde rol aldıktan sonra evlilik hayatını kurmuştur. Yağmur Atacan ile birlikte evliliğine devam etmiştir ve uzun bir süredir hiç bir dizide rol almamıştır. Ancak bir çok reklam filmlerinde rol almaya devam etmektedir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları