Hain ve insanlık dışı eylemlerini üstlenmeyen PKK Diyarbakır on gözlü köprüdeki kanlı eylemini kendisine bağlı HPG’li bir grubun üstlendiğinin yönündeki iki yüzlülüğünü’de ortaya koyan bir açıklamada bulundular. Eli kanlı terör örgütü PKK Diyarbakır’da on gözlü köprü yakınlarında ve Mardin kızıl tepede eş zamanlı patlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

1

Kızıl tepede’ki saldırının kendileriyle ilişkisinin olmadığını’da öne sürdüler. Hainlere göre ilişkisinin olmadığını ileri sürdü. Hainlere göre saldırıyı PKK’ya bağlı Hpg’li bir grup yapmışlardı. Ama bundan örgütün haberi’de yoktu. Diyarbakır’daki saldırılarda hepsi aynı aileden 5 kişi kızıl tepedeki saldırıda ise 1 i polis 2 si sivil 3 kişi hayatlarını kaybetmişti.

1

10 Ağustos günü admedin sur ile mardinin Qoser ilçelerinde meydana gelen 2 ayrı patlama olayı Üzerine tarafımızdan bir araştırma yapılmış ve bu olayın nasıl olduğunu netleştirmeye çalışılmıştır. Yapılan araştırmaların sonucuna göre surda gerçekleşen patlamayla hpg ve amed eyalet güçlerinin herhangi bir ilişkisi yoktur. Ancak eylemin yerel düzeylerde farklı birim tarafından Türk devletinin surda ve amedde devreye koyduğu uygulamalarına karşı gerçekleştiğinin bir eylem olduğunu anlamıştır. Mardin’in QOSER ilçesinde yapılan eylem ise HPG ye bağlı bir birim tarafından gerçekleşmiştir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları