Şırnak Beytüşşebap’ta Yol kesen PKK’lılar tarafından kaçırılan Ak parti Beytüşşebap ilçe gençlik kolları Başkanı olan Naci Adıyaman’ın cesedinin bulunduğu öğrenildi. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 5 kilometre uzaklıktaki ikinci köprü mevkilerinde dün gece yolları kesen PKK’lılar tarafından kaçırılan Jirki aşiretine mensup olan Ak parti Beytüşşebap ilçe gençlik kolları Başkanı Naci Adıyaman’ı öldürdüler.

1

Kardeşi Fikret Adıyaman ise aranmakta. Teröristlerin kaçırdığı iki kardeşin kurtarılması için operasyon devam eder iken saat 14.00 sıralarında’da kaçırdıkları yere 1 kilometre uzaklıkta Naci Adıyaman’ın cesedi bulundu. Naci Adıyaman’ın cesedi otopsi için Beytüşşebap Devlet Hastanesinin morguna götürüldü. Fikret Adıyaman’ın bulunması için ise kato dağındaki operasyonlarda devam etmekte.

1

Hakkari’de jirki aşiretine mensup bir grup Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde aşiret liderleri Tahir Adıyaman’ın Pkk’lı teröristlerin silahlı saldırısında yaralanmasına tepki göstermiş ve grup adına açıklama yapan jirki aşiretinin Hakkari’deki ileri gelen Mehmet Adıyaman bizler aşiret olarak bunun intikamını alacağız diye konuşmuşlardı. Diğer kardeşi arama tarama işlemleri ise halen devam ediyor. Pkk’lı teröristler Abisini öldürdükten sonra kardeşini yanlarında götürdüğü de düşünülen birkaç haberden bazısı olarak haberimizde yer alıyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları