Redhack Erdoğanların ‘Sırıflama kaseti’nin montaj olduğuna dair AKP yandaşı Kanal 7’de çıkan haberin montaj olduğuna mail yayınladı.

Redhack bugün Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la ‘paraları sıfırlama’ konuşmasına ilişkin belgeler yayınladı. Redhack’in bugün yayınladığı maile göre, Erdoğan’ın o ses kaydına montajı cemaat değil, Berat Albayrak yaptı. Redhack tarafından bugün yayınlanan belgelerine göre AKP yandaşı Kanal 7’nin ‘Paraları sıfırlama’ kasedinin montaj olduğunu dayandırdığı John Marshall Studios şirketi, Berat Albayrak’a tenkit içerikli bir mail yolladı. Mailde şirket yöneticisi tarafından Berat Albayrak’a yalan haber yayınlatma ve şirket çalışanının kartvizini çaldırma suçlaması aşağılayıcı bir dille yöneltildi.

17-25 Aralık 2013 operasyonları sonrası sosyal medyaya Erdoğan ile çocuklarının telefon konuşmalarının ses kayıtları sızdırıldı. Bu kayıtlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan’a, “Paraların tamamen sıfırlanmasını, ellerindeki tüm parayı çıkarmalarını ve paranın miktarı çok fazla yer kapladığı için taşınması dikkat çekmesin diye akşam hava karardıktan sonra evden çıkarılmasının daha iyi olacağı” talimatını verdiği konuşmalar geçti. Birçok medya kuruluşu tarafından haberlerştirilen ve Türkiye’nin de gündemine oturan söz konusu konuşmalar AKP yandaşı medya kuruluşları tarafından montaj iddiasıyla yalanlandı. O dönemde Kanal 7’de yer alan haber çok konuşuldu. Haberde konuşmaların montaj olduğu John Marshall Studios çalışanı Amerikalı ses mühendisi Robin Lai’nin kartviziti kullanılarak iddia edildi. İşte Redhack’in bugün yayınladığı belgeler bu haber ve ses kayıtlarıyla ilgili. Redhack’in yayınladığı belgelere göre John Marshall Studios yetkilisi gönderdiği mailde Berat Albayrak’ı çalışanının kartvizitini çaldırmak ve yalan haber yayınlatmakla suçluyor.

İşte Redhack’in yayınladığı o mail Türkçe tercümesi:


Haber yayınlandıktan bir süre sonra, yalan olduğuna ilişkin haberler çıkmış Kanal 7 televizyonu da kendini savunan açıklama yapmıştı.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları