Rus turistleri karşılayan Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu tarifeli seferler zaten yapılıyordu yaklaşık 8-9 aylık süreden sonra ilk uçağı geldi. Sayın Antalya valimiz, devletimiz adına kendilerini karşıladık. toplam 309 yolcu geldi ve bunlar ilk charter uçuş anlaşmasından sonra inen ilk yolculardı. Kendilerini biz de özlemiştik, onlar da Türkiyeyi özlemişler. Zannediyorum hem Ruslar Antalya ve Türkiye özlemini hem de Antalya Rus turist özlemini bu şekilde nihayetlendirecek dedi. Rusya’nın charter uçuşların yeniden başlamasına yönelik talep ettiği güvenlik tedbirlerine ilişkin de bilgiler veren cevheroğlu özellikle Türkiye’de bu dönemlerde bir güvenlik endişesi taşıdıklarını iletmişlerdi.

1024678561

Ama bizim ülkelerinden gelen bir güvenlik ekibiyle türk güvenlik ekipleri gerek havalimanı gerekse Antalya,yı inceledi. Hem havalimanımızı hem şehrimizi gayet güvenli buldular. İki ülke güvenlik birimleri işbirliği yaptık gizlisi saklısı kalmadan ve güvenlikle ilgili bütün endişeleri giderdik ve nihayet geldiler dediler uçuşla Antalya’ya gelen ilk Rus turistlerden Natalia romanova Burada olduğumuzdan dolayı çok mutluyuz. Biz Sibiryadanız. orası şu anda çok soğuk. Burası ise hem insanıyla hem doğasıyla çok sıcak. Çok misafirperver ve nazik insanlar var ve bunu çok seviyoruz. Rusların buraya gelmesinin sizin için de şans olduğuna inanıyorum.

gecikmenin-sebebi-or

Biz Antalya’yı çok özledik Antalya da Rus turistleri özlemiştir diye düşünüyorum dedi ve bu sözleriyle dikkat çekti Antalya ya geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Anna Bizrukova Umarım buraya tekrar gelirim. İki ülke arasındaki sorunun çözülmesinden çok mutluyum. Üçüncü kez Antalya’dayız. Bu sene Antalya dışında hiçbir yeri de düşünmemiştik ve yasağın kalkmasını beklemiştik. Bütün herkes bir yıl boyunca Türkiyeyi hayal etti dedi. Bir Rus televizyon kanalının muhabiri Alexander Celtzava da kameramanı ile birlikte ilk charter uçağı ve turist kafilesi ile birlikte Antalya’ya geldi. İki ülke arasındaki türkiye’ye değiştirdi. Şu anda zaten ekonomik kriz var. O nedenle Türkiye’nin açılmasından herkes çok memnun.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları