Sağlıklı olmak insan mutluluğunun öncelik taşıyan bir ögesidir Sağlık genellikle kendiliğinden var olan bir durum olarak algılanır oysa sağlıklı olma uğrunda çaba gösterilmesi gerekir. Hatta bugünkü bilgilerimiz bize bu uğraşın daha doğum öncesi dönemde başlaması gerektiğini göstermektedir.

1

Doğal olarak bu aşamada yapılması gerekenler anne ve babalara düşmektedir. Olaya nesillerin sağlığı olarak bakıldığında sağlığın ve sağlıksızlığın nesiller boyunca aktarılabileceği görülür anne ve babalar genetik özelliklerinin yanı sıra kendi sağlıklarına gösterdikleri özenle bebeklerine sağlık aktarabileceklerini bilmelidirler.

1

Ve sağlık her işin başındadır, ağlıklı bir yaşam için alınması gereken önlemlerin pek çoğu günlük yaşamımızda  uygulamamız gereken küçük ve kolay çabalardan oluşur. Nerede olursa olsun günlük yaşamı düzenleyen bazı temel kuralların bilinerek uygulanması sağlığın korunmasını ve diğer bireylerle paylaştığımız yaşamı kolaylaştırır.

1

Bu kurallardan en önemli bazıları temizlik sağlıklı beslenme bedensel ve zihinsel çalışma düzenli yaşam sigara alkol uyarıcı ve uyuşturucu maddelerden uzak durma kazalardan korunma sorunlarla başa çıkmada doğru ve uygun yöntemler kullanmadır.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları