Seda sayan 30 Aralık 1961’de İstanbul’da doğdu. Gerçek adı Aysel Gürsaçer olan 30 Aralık 1961’de İstanbul’da doğdu. Gerçek adı Aysel Gürsaçer olan Ah Geceler Bebeğim Ben Sana Demedim mi Sensizliğe Yanarım ve Var mısın gibi parçalarla çıkış yaptı. Uzun bir süredir televizyonların sabah kuşağında kadın programı yapmakta olan sanatçı birçok dizide oyuncu olarak yer aldı. Tamer Karadağlı ile birlikte rol aldığı Fedai isimli dizinin başarısızlığının ardından müzik çalışmalarına devam etti.

seda-sayan-nereli

Bir dönem televizyonda yayınlanan bir yarışma programında İbrahim Tatlı ses ve Muazzez Abacı ile jüri üyeliği yapmıştır. 1987 yılında Rıdvan Kılıç ile evlenen sanatçının bu evliliği 6 ay sürdü. 1990 yılında Sinan Engin ile olan evliliğinden tek oğlu Oğulcan Engin’e sahip olan Seda Sayan 6 sene süren bu evliliğin bitmesinden sonra 1998 yılında Soner Yapcacık ile evlendi. Bu evliliği de son bulduktan sonra içinde Mahsun Kırmızıgül’ün de bulunduğu birçok kişi ile birlikte olan sanatçının gündemde en uzun kalan ilişkisi Nihat Doğan ile oldu.

seda_sayan_03

Nihat Doğan ile nişanını bozduktan kısa bir süre sonra 1 Şubat 2008’de kendinden 23 yaş küçük olan şarkıcı Onur Şan ile evlendi. Sanatçının nikahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydı Şarkıcılığa düğün salonlarında başladı. Sonra uvertür olarak küçük gazinolara geçti. Stardust kulübünde assolist oldu. Sonra da Gülizar’da assolistlik yaptı. Gazinocu Fahrettin Aslan tarafından, Harika Avcı’yla birlikte bir süre ders aldırılıp dönemin en büyük gazinosu Maksim’e assolist olarak çıkarıldı.

seda-sayan-c

Seda Sayan, 1978 yılının Ağustos ayında sahneye çıkabilmek için mahkeme kararıyla yaşını büyüterek doğum tarihini 4 Ocak 1959 olarak değiştirdi Reklam filmlerinde de oynayan Seda Sayan, Pepsi’nin ardından Desa reklamlarıyla ekranda sıkça görülmeye deydi Evliliği :1987 mayıs ayında Sarıyerli futbolcu Rıdvan Kılıç ile evlendi. 6 ay sonra yine 1987 aralık ayında boşandı. Evliliği :1990 yılında Beşiktaşlı Sinan Engin ile evlendi. 1995 yılında boşandı. Oğulcan Engin adında bir oğlu vardır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları