Serenay Sarıkaya 1 temmuz 1991 doğumlu olan, Türk dizi oyuncusu ve model olarak kariyerinde başarılı olmuş olan genç bayan oyuncudur. Henüz yaşı daha 15 olmasına rağmen katılmış olduğu bir güzellik yarışmasında jüri özel ödülü alarak kendisini tanıtmaya başlamış ve hayranları tarafından çok sevilerek kısa süre içinde ünlü olmayı başarmıştır.

1

Özellikle magazin ve haberlerde çok konu olan genç oyuncu, kısa süre içinde bir çok dizide rol teklifi almaya başlamıştır. Ve bu dizilerde rol almaya başlayarak kendisini daha çok tanıtmayı başarmış ve yılın beğenilen dizi oyuncularından birisi olmayı başarmıştır.

1

Dizi ve filmlerde rol almak bir yana ünlü oyuncu bir çok zaman içinde reklamlarda yer alarak yine kendisini kanıtlamaya devam etmiştir. 2006 Şaşkın Itır Yardımcı karakter – 2008 Plajda Aslı Yardımcı karakter – 2010 Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Astrid Seslendirme – 2011 Hoşçakal Sarah Başrol/kısa film – 2013 Behzat Ç. Ankara Yanıyor Melisa Yardımcı karakter olarak rollerde almıştır.

1

2008 Ve Sonrası

2008 Peri Masalı Talya Yardımcı karakter – 2008 Limon Ağacı Peri Başrol – 2008-2010 Adanalı Sofia Dikkaya Yardımcı karakter – 2010-2012 Lale Devri Yeşim Taşkıran Başrol – 2013-2015 Medcezir Mira Beylice Başrol olarak yine güzel roller almıştır.

Ödülleri

2010 Miss Turkey 2.lik – 2013 Elle Style Ödülleri En Stil Saç 2014 – magazinci.com Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – GQ Türkiye Men Of The Year Ödülleri Yılın Kadını – İstanbul Teknik Üniversitesi Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu – 5.Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri En İyi Drama Dizisi Kadın Oyuncusu – Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – Karadeniz Teknik Üniversitesi Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – 4.İMK Sosyal Medya Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – 3.Kristal Fare Medya Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – 41.Magnum Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – 2015 5.Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri Yılın En İyi Bayan Tv Oyuncusu – Arel Üniversitesi 4.Medya ve Sanat Ödülleri En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu – YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu – MGD 21.Altın Objektif Ödülleri En İyi Drama Kadın Oyuncusu – Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – Ege Üniversitesi 4.Medya Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu – Kayahan Medya ve Sanat Ödülleri Yılın En İyi Kadın Oyuncusu – 6.Quality of Magazine Dergisi Ödülleri En Quality Kadın Oyuncu – 42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu olarak bir çok ödül almıştır.

Kısaca Serenay Sarıkaya ünlüler arasında en geç olanlardan ve en iyisi olanlardan birisi olarak rol almaya ve oyunculuk yapmaya devam eden güzel bir bayan oyuncudur.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları