İstanbul Büyük şehir belediyesi tarafından görevinden uzaklaştırılan Sevinç er budak Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. İstanbul büyük şehir belediyesi hükümetin olağan üstü hal ilanının sonrasında yayınladığı 667 Nolu kanun hükümünde kararnamelere dayanarak İstanbul büyük şehir belediyesi tiyatrolarında görevli bulunan ve aralarında sevinç er budak ve Kemal koca türkün oldukları çok fazla sayıda oyuncu ile yönetmeni de görevden uzaklaştırdılar.

1

Yaşananlardan sonra Sevinç er budak Facebook hesabından açıklamalarda bulundu. ‘Ne yazacağımı bilemiyorum hiç anlamadığım bir sürecin içindeyim. Sahne üzerinde birlikte dünyanın en güzel mesleğini paylaşmaktan her zaman gurur duyduğum altı meslektaşım ile beraber çeyrek asırdır emek verdiğim tiyatromdan uzaklaştırıldım Açığa alındık dedi.

1

Yazıp yazmamayı çok düşündüm ama aldığım bunca destek mesajı ve güzel dileklere kayıtsız kalamazdım bizim adımız eski yunandan beri oyuncu. Bildiğimiz yaptığımız tek iş bu oyunculuk. Ve benim ustalarımdan öğrendiklerim bir şeyler var gerçek her zaman bir tanedir ve bir gün mutlaka gerçekler ortaya çıkacaktır.

1

Yeniden sahnede olacağımız ve işlerimizi yapacağımız günler elbet gelecek. En kısa zamanda bu yanlışların düzelmesini istiyorum ve diliyorum. Hayat muhteşem olmadığı için sanatlar ve sanatkarlar var. Ve sanat korkakların işi de değildir. Ömrümüz yettikçe korktuğunuz şeylere dönüşmeyin. İyi ki varsınız diyerek sözlerine noktayı koydu.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları