Başbakanımız Binali yıldırımında talimatları doğrultusunda hazine,sigorta şirketlerinden trafik, sigortası fiyatlarının indirimi söz konusu.Belirtilen indirim olmaz ise,devlet olaya müdahalesini koyacak.

1

Kamu oyunda da beklenen beklentiler şöyle;Nisan ayları arasında yapılacak asıl düzenlemeler ile trafik sigortası, fiyatları düşürülecek,Yüzde 3 ile 5 aralarında indirim yapıldı ancak bu beklentileri karşılayamadı. Sivil toplum kuruluşlarınında yasağa rağmen sigortacılardan primleri indirime gitmiyor.Devlet müdahale etsin fiyatları da, devlet belirlesin konuşmaları da konuşulmaya başlandı.Bu istekler üzerine siyasi iradelere de iletilmiş olundu ki,geçtiğimiz, haftalarda hazine trafik sigortalarında pazar payları yüksek olan On şirketler acil toplantıya çağrıldılar.

1

Anlaşılanlar ise,bu konularda hazine’nin üzerinde ciddi bir baskıda var. Öyle ki, öğrendiklerimize göre, Başbakanımız Binali yıldırımın bile fiyatlarda indirim yapılmasına talimatı olmuştu. Nitekin o toplantılarda hazine, yasa da çıktı daha ne bekliyorsunuz düşürün bu fiyatları,yoksa sıkıntılar yaşanacak dedi.Ve şirket yöneticilerinden, indirimler istedi.Peki,kim,ne indirimi sözünü verdi. Ona geçmeden önce,trafik sigortalarında fiyatları hangi seviyelerde indireceği ise merak konusu.

1

Nisan veya mayıs ayları arasında tüm arabalarda ortalama primler,750 lira seviyelerin de iken temmuz aylarında ise bu rakamlar, 670 liraya kadar düştü. Yeni,trafik fiyatlarında son 4 ayda toplamda ortalama yüzde 10’ar siyesinde birde indirim yapıldı. Şunları da belirtelim,bu dönemlerdeki tüm şirketlerimiz fiyatları düşürdü diye bir şey söz konusu olmadı.Kimileri yüzde 5, kimileri ise yüzde 3 e kadar indirim yaparken,kimileri ise ‘biraz daha bekleyip bakalım dediler ve indirime kalkışmadılar.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları