Siirt ve Hakkari’de gece saatlerinde ardı ardına kahreden şehit haberleri geldi. Siirt’te zırhlı askeri aracın geçtiği esnada patlatılan Pkklı teröristlerin yaptığı bombalı patlayıcıyı patlatmaları sonucunda 3 Askerimiz şehit oldu,1 Askerimiz ise yaralanmıştı. Hakkari de ise Depin Polis Kontrol bölgesinde Pkklı teröristlerin tarafından bombalı araç ile Saldırı yapıldı.

1

Saldırıda 2 polisimiz Şehit oldu,biri sivil 11 Polis ise yaralandı. Siirt’te Pkklı teröristler askeri arabanın geçtiği esnada kara yoluna döşedikleri uzaktan kumandalı patlayıcıyı patlattılar.Şiddetli patlamada yaralı askerlerin olduğunun söylenmesinin ardından bölgeye birçok sayıda asker yönlendirildi.Hain pusuda üç askerimiz şehit oldu. Saldırıdan sonra valilikten de açıklama geldi.

1

Merkez jandarma komutanlığına yapılan sorumluluk bölgesinde yeni eruh yolu üzerinde kaya boğaz köyü taraflarında Askeri konvoyların geçtiği sırada teröristler tarafından el yapımı bomba ile infilak edilmesi sonucunda 3 askerimizin şehit oldukları açıklandı. Olay yerine jandarmalar ile özel harekat timi sevk edildi diye de açıklamalar yapıldı. Hakkari’de ise bombalı araç ile saldırılar düzenlendi. Hakkari’nin merkezine 7 km uzaklıkta olan Depin polis kontrol noktasına saat 10.30 aralarında pkklı teröristler tarafından yapılan bombalı araç ile saldırıda bulunuldu.

1

Şiddetli patlamadan sonra teröristler,Roketatar ile uzun namlulu silahlar ile ateşler açtılar.Polislerinde anında karşılıklar vermesinin üzerine çatışmalar çıktı.Yaşanan bu patlamada çıkan 2 si ağır 12 polisle 1 sivilde yaralandı.Ambulanslarla hakkari devlet hastanesine götürülen yaralı polisten birisinin ameliyata alındığı 3 ünün ise ayakta tedavi yapıldığı söylendi.Bu sırada bölgeye gönderilen birçok sayıda güvenlik görevlisi Pkklıları etkisiz hale getirmek için çalışmalarda başlattılar.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları