Hatay sınırında yakalanan Amerikalı kadın ajan gece yarısında sınırı geçmek isterken Türk makamlarınca yakalandı. Amerikalı kadın çıkartıldığı mahkemelerce tutuklanarak ceza evine konuldu. Geçtiğimiz Cuma günü Suriye’de yaralanan Amerikalı kadın ajanı kurtarmak amacı ile Amerika birleşik devletleri seferber oldu. Amerikanın adana başkonsolosluğu linda stuart spect kadın ajanı kurtarmak amacı ile Hatay valiliğinden yardım talep etti.

1

Fakat Amerikalı kadın ajan gece yarısında sınırı geçmek ister iken Türk makamlarınca yardım istedi. Fakat Amerikalı ajan gece yarısında sınırı geçmek isterken Türk makamlarınca yakalandı. Çıkartıldığı mahkemelerce tutuklanarak ceza evine kondu. Suriye’de yaralanan Amerikalı bayan ajan snell lindsteyler için seferber olan Amerikanın hükümeti mutlu sona ulaşamadı. Olay geçen cuma günü Hatay yayla dağı ilçesinde Türkmen dağı bölgelerinde yaşandı.

1

Sabahın haberinde Bir operasyon sırasında Suriye’de yaralanan kadın ajan hemen Amerikalı yetkililer ile bulundukları yerin koordinatlarını göndererek kurtarılmasını da istedi. Amerika Türk genelkurmayından izin alarak Gaziantep, Kilis ve Hatay sınırı boyunca helfire ateş füzesi taşıyan 5 silahlı insansız hava aracı iki uçak ve birde CASA tipi uçaklarla yaralı kadın ajanı arama kurtarma çalışmalarına da başladılar.

1

Amerika birleşik devletleri Adana konsolosluğunu’da kendi imkanları ile kadın ajan Snell lindsteyleri alıp incirliğe getirmek içinde harekete geçtiler. Amerika birleşik devletlerinin yaptığı çalışma sonucunda kadın ajanın Yayladağı yakınlarındaki Türkmen dağı bölgelerindeki bulunduğu yerlerinde tespit edilince kurtarma operasyonu da başladı. Öncelikle’de kadın ajanında bulunduğu bölgeden de Türk sınırlarında doğru yönlendirilme sağlandı. ABD ye ait ihalar bölgede arama taramalarda başlattı.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları