57e8d6750f

Son dakika haberlerinde: Mardin’de PKK’lı teröristlerin yola gizlice tuzakladıkları patlayıcının askerleri ve korucuları taşımakta olan sivil arabanın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucunda ilk gelen habere göre, 2 güvenlik görevlisi hain saldırıda şehit oldu. Öğle zamanlarında ise bir acı haber daha verildi. Gelen son dakika haberinde, yaralı olarak hastahaneye kaldırılan 8 askerden 2’si yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kayıp eden şehit sayısı 4’e ulaştı. Yaralı 6 asker tedavi görmeye devam ederken, olay bölgesinden kaçan teröristlere yönelik operasyon düzenlenmeye başlandı.

57e8c78118c

Teröristler, Kızıltepe-Derik karayolunun Tepedağ köyü bölgesinde gizlice tuzakladığı patlayıcıyı görevden dönen askerleri ve korucuları taşıyan aracının tam oradan geçişi sırasında patlatarak hain saldırı gerçekleşti. Saldırıda ilk gelen haberlere göre, 2 güvenlik görevlisi şehit oldu, 8 güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Mardin ile Derik ve Kızıltepe ilçelerindeki hastahanelere kaldırılarak tedavi altına alınmaya başladılar.

son-dakika

Öğle saatleri arasında ise yine bir acı haber daha geldi. Hastaneye kaldırılan askerlerden 2’si daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu ve şehit sayısı 4’e yükseldi. Yaralı 6 askerin ise tedavisi sürüyor ve bölgede geniş çaplı operasyon başladı. Kaçan teröristlerin yakalanması için operasyonlar sürüyor.

 

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları