Bir çok kişi spordan sonra neler yapması gerektiğini pek fazla bilmiyor. Ancak spordan sonra yapılmaması gereken bir çok şey var ve bunlar çok ama çok önemli olan şeylerdir. Öncelikle günlük spor yaparken bir çoğumuz terimiz soğumadan yada vücudumuz dinlenmeden yemek yemek isteriz.

1

Ancak spordan sonra kesinlikle yemek yemek iyi bir şey değildir. Örnek olarak koşu yaptınız yada normal bir spor aleti ile çalıştınız ve vücudunuz tamamen rahatlamaya başlıyor. Ancak vücudumuz soğumadan spordan sonra yemek yememeliyiz. Yemekten başka su içerken fazla değil vücudumuzdan biraz dinlendiği zaman az az içerek su ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

1

Daha sonrasında dinlenmek çok önemli ancak ondan önce yapmamız gereken bir şey daha var. Spor yaptıktan sonra hasta olmamak için duş almamız gerekiyor. Çünkü duş aldığımız zaman hem üzerimizdeki ağırlık gidecektir hemde terden dolayı rahatsız olmayacağız. Spor yaptıktan sonra kesinlikle sigara içmeyiniz. Çünkü sigara içerseniz normalde vermiş olduğu zararın daha fazlasını verdiğini unutmayınız.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları