Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Büyükelçi Karlov’a, katıldığı sergide silahlı saldırı düzenleyen Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın ailesinin yaşadığı Söke ilçesindeki araştırmalar derinleştiriliyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, saldırgan ve ailesi hakkında komşularından bilgi alırken, zanlının mezun olduğu Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesinde de araştırma yapıyor. Altıntaş’ın öğrencilik yıllarına ait belgeleri inceleyen ekipler, okul yıllarındaki arkadaş çevresini de sorguluyor.

Saldırganın liseyi bitirip üniversiteyi kazanamayınca polislik sınavlarına girdiği belirtildi.

Altıntaş’ın Söke’de 2014 yılında FETÖ’ye ait Körfez Dershanesi’nde sınavlara hazırlandığı iddia edildi.

Saldırganın olay sonrası gözaltına alınan annesi Hamdiye Altıntaş’ın ise Söke Emniyet Müdürlüğünde verdiği ilk ifadede oğlunun kapatılan Körfez Dershanesi’ne gittiği iddialarını reddettiği, olayın şokunda olduğu ve sıklıkla bayıldığı öğrenildi.

ANNESİ ŞOKA GİRDİ

Saldırganın ailesinin apartmandaki komşularından Fatih Örsçelik de saldırının ardından binaya polis ekiplerinin geldiğini, saldırganın annesine aşağı indirilirken eşlik ettiğini anlattı.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları