super-yatlar_22

Yaklaşık 10 ile 20 yıl önce asrın icadı olarak tanımladığımız birçok araç şimdilerde demode eşyalar olarak kaderlerine terk ediliyor. İçlerinden şanslı olanları geliştirilerek, yeni dünyaya kazandırılıyor olsa da ilerleyen teknolojinin hızına yeni nesil cihazlar veya araçlar bile yetişemiyorlar. Özellikle de varlıklı insanlar için üretilen süper arabalar, mega yatlar ya da akıllı evler, bu değişimden nasibini alan en etkileyici yapılar olarak karşımıza geliyorlar. Bu süper araçların her biri evrimleşmemiş halleriyle bile bizleri büyülemeyi başarırken inanılmaz teknolojik yenilikler ve tasarım özellikleriyle güçlendirilmiş versiyonları kelimenin tam anlamıyla aklımızı başımızdan alıyor.

super-yatlar_17

Kara hayatından sıkılıp, okyanuslar üzerinde kusursuz bir yaşam sürdürmek isteyenlerin ya da arada bir maviliklerle buluşmak isteyenlerin hayallerini süsleyen süper yatlar; dönüştürülmeye oldukça müsait araçlar olarak eşsiz tasarımsal özellikleri bünyelerinde barındırıyorlar. Yatçılık sektörünü ayağa kaldıran bir Türk tasarımı Black Swan gibi akıl almaz yeniliklerle donatılmış bu güzelliklerin her biri, sektörün geleceğini değiştirmeye devam ediyor. Ancak bugün sizlere tanıtacağımız TIME adındaki inanılmaz tasarım, günümüzün en gelişmiş süper yatı olarak huzurlarınıza geliyor. Yatçılık ve denizcilik sektörlerine boyut atlatacak bu eşsiz yat tasarımı ile tanışmaya hazır olun Olağanüstü yatlara ev sahipliği yapan Monako Yat Fuarı, hem gözünüzü hem de gönlünüzü şenlendirecek eşsiz bir yerdir.

mega_yat_nirv

En ileri teknoloji ürünleriyle donatılmış konsept yatların bulunduğu bu güzel fuarda geçen günlerde sergilenen TIME adındaki muhteşem yat tasarımı görenleri büyülemeyi başardı. Türünün tek örneği olarak karşımıza gelen TIME, Henry Ward Design ve BMT Nigel Gee işbirliğiyle meydana getirilmiş. Hem iç hem de dış mekan tasarımıyla akıllara durgunluk veren bu güzellik de lükse yeni bir anlam katan yat tasarımı Komorebi gibi yatçılık sektörünün de geleceğini değiştirecek gibi görünüyor. Özellikle de 18 metre uzunluğundaki yüzen locası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Süper yatın bu eşsiz locası aynı zamanda gemiden ayrılıp bir sal olarak da hizmet verebiliyor. Salın üzerinde yer alan helikopter pisti ise dört yolcu taşıyabilen otonom bir drone modeline ev sahipliği yapıyor. Bu özelliklerinin yanı sıra deniz seviyesinin 15 metre üzerinde yer alan gökyüzü güverteleri, güneşlenebilmenizin dışında masaj odalarına, saunaya ve spor merkezine de erişebilmenizi sağlıyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları