Suriye’deki saldırıların ardından enkazdan çıkarılan 5 yaşındaki Umran’ın görüntüsü tüm dünyayı sarsan karelerden biri oldu.

umran_7197

Suriye‘nin Halep kentinde her gün onlarca masum insan hava saldırılarında ve çatışmalarda hayatını kaybederken, bölgeden insanlığı utandıran kareler gelmeye devam ediyor.

ÜSTÜ TAMAMEN TOZLA VE KANLA KAPLANMIŞ


AP’nin haberine göre Suriyeli muhalif aktivistlerin yayınladığı görüntülerde, Halep’teki hava saldırılarının ardından enkaz altından kurtarılmış kanlar içinde tedavi bekleyen küçük bir çocuk görülüyor. Ambulans içinde oturan, üstü tamamen tozla ve kanla kaplanmış çocuğun, 5 yaşındaki Umran olduğu bildirildi.

KAFASINDAN YARALAR ALDIĞI ANCAK BEYNİNDE HASAT OLMADIĞI AKTARILDI


İnsanlığı utandıran bu kare sosyal medyada çok sayıda paylaşılırken, Umran’ın kafasından yaralar aldığı ancak beyninde hasar olmadığı aktarıldı.

2_9160

KAFASINA DOKUNDUĞUNDA KANADIĞINI FARK EDİYOR


Paylaşılan videoda Al-Qaterji bölgesindeki enkazın arasından çıkarılırken görülen Umran daha sonra ambulanstaki turuncu koltuğa oturtuluyor. Çok sessiz bir şekilde, aynı zamanda ne olduğunu anlamayan gözlerle etrafına bakan Umran’ın daha sonra elini, kafasındaki kanayan bölgeye götürdüğü ve bu lekeyi de koltuğa sürerek temizlemeye çalıştığı görülüyor.

İŞTE KENDİNİZDEN UTANACAĞINIZ O GÖRÜNTÜLER


Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları