Teslanın elektrikli aracının sürücüsüz araç teknolojisi bir kişinin hayatını kurtardı. Joshua Neally aracında rahatsızlanınca oto pilotu onu hastaneye kadar götürdü. Joshua Neally X model Tesla aracı ile evinden işine giderken karnında ve göğsünde inanılmaz bir acılar hissettiğini Ve 37 yaşındaki avukatın ambulans çağırmak yerine aracının oto pilota alarak hastaneye gitmeye’de kararını verdi.

1

Neally slate dergisine tesla model aracının getirdiğini söyledi. Akciğer embolisi geçiren Neallynın akciğerlerle damarı tıkanmıştı. Ve sonuç ölümcül’de olabilirdi. Doktorlarda Otoparka kadar aracını kullanmak zorunda kalan neallye şanslı olduğunu söylediler. Teslanın sürücüsüz araç teknolojisi otomatik olarak şerit değiştirip trafiği algılayabiliyor, Fakat Amerika’da yaşanan iki kaza sebebi ile hala dikkatle incelenmekte.

1

Mayısta Florida S model aracını süren bir kişi kendine doğru gelen kamyonu fark etmedi ve kazada ölümcül olmuştu. Temmuz ayında ise bir sürücünün X model aracı yoldan sapıp otoban kenarındaki ahşap bariyerlere çarpmışlardı. Tesla bu kazadan’da kurtulan sürücünün arabanın özelliklerinin doğru kullanılmadığını savundu. Fakat jhonson oto pilotun hayatını kurtardığını söyledi. Neally k7 kanalına bu deneyimi yaşadığım için çok minnettarım. Araba kullanırken tekrardan böle bir şey olursa bilincimi’de kaybedersem arabayı kullanacak durumda olmazsam bile kimseye veya bir yere çarpmayacağı’mı biliyorum artık diyerek konuştu.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları