irka-gore

İnsanlığın başlangıcından bu yana, oldukça farklı ve yeni gelişmeler kayıt ettik. Bir çok yeni buluşların bulunması ve aktif olması, yeni bir döneme girdiğimizin habercisi oldular. Daha sonra ise yazılar ve harfler bir çok çeşit olarak günümüzde kullanılır hale geldiler, tarih öncesi sona erdi ve en yeni bir çağın kapıları sonuna kadar açıldı nerede ise. Şu anda bir çok insan farklı dillerde haberleşiyor ve konuşuyorlar.

6034klonl

Günümüzde antik dönemlerdeki bir çok farklı dile sahip olan yazılar, günümüzde bir çok insanın yine kullanmakta olduğu yazılardır. Ancak bir çok insan bu dillerden bir çoğunu bilirken bir çok insanda kendi dilinden başka bir dilde konuşmayı yada okumayı pek fazla bilmiyor diyebiliriz. İşte şu anda tarihin en eski kullanılan dillerinden bir çoğunun isimleri şu şekilde yer alıyor.

insan-h-ce34

Tarihte en fazla kullanılan ve değer gören dillerden nerede ise en farklı olanlar: Eski Kuzey Arapçası, Tamilce, Ermenice, Aramice, İbranice, Eski Çince, Antik Yunan Dili, Fenikece, Sümerce, Hiyeroglif, Gibi yüzlerce farklı dil günümüzde nerede ise hala bir çoğu kullanılıyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları