Times: ‘Darbe Girişiminin Ardından Türk Donanmasından 14 Gemi Kayıp’

Darbe girişiminin ardından Türk donanmasından 14 geminin kayıp olduğu öne sürülüyor. İddialara göre 14 Türk donanma gemisinin herhangi bir limana ulaştığı bilgisi gelmedi. Bu da, komutanlarının kaçmaya çalışan darbe komplocuları olabileceği izlenimini uyandırdı.

Times: ‘Darbe Girişiminin Ardından Türk Donanmasından 14 Gemi Kayıp’

Times: ‘Darbe Girişiminin Ardından Türk Donanmasından 14 Gemi Kayıp’

İngiliz Times gazetesinde yer alan Hannah Lucinda Smith imzalı habere göre, darbe girişiminin ardından donanmaya ait 14 geminin hala kayıp.Türk donanma komutanı Oramiral Veysel Kösele'ye cuma günkü darbe girişiminden beri ulaşılamadığı belirtilen haberde "Kösele, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirme girişiminin elebaşı mıydı, yoksa kaçan işbirlikçiler tarafından rehin mi tutuluyor? Henüz bilinmiyor" deniyor.

'Gemiler henüz herhangi bir limana ulaşmadı'

 Smith'in haberi şöyle devam ediyor:"İçlerinde en az bir fırkateynin de bulunduğu kayıp gemilerin, cuma günü Ege Denizi ya da Karadeniz'de görevde olduğu biliniyor. Uydu ya da radarla algılanabilir olmalarına rağmen, bu gemiler henüz herhangi bir limana ulaşmadı. Hala denizcilik karargahıyla iletişime geçmemeleri, bu gemilerin de Yunanistan'dan sığınma isteyen 8 subayın izinden Yunanistan limanlarına gitme ihtimali spekülasyonlarını yarattı. Türk medyasında çıkan bazı haberlere göre, Oramiral Kösele darbe destekçileri tarafından bir terörist saldırısı olduğu söylenerek kandırıldı. "Hükümet henüz bu konuda açıklama yapmasa da; hala şüpheli elebaşı ve azmettiricileri aradığını bildirdi."

Abdülkadir Selvi: 2 helikopter ve 25 asker kayıp

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ise bugünkü yazısında halen kayıp olan 2 helikopter ve 25 asker olduğunu yazdı.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, , ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları