Tırnak mantarı tedavisi uzun sürebilen zahmetli bir süreçtir. Tırnak mantarı sorunu doktora gitmeden evde çözülmeye çalışılmamalıdır Tüm çabalara rağmen tırnak mantarına çözüm bulunamazsa sizlere aktarmış olduğumuz bitkisel yöntemleri deneyebilirsiniz. Tamamen doğal malzemelerden hazırlanan tırnak mantarı tedavisi uygulamalarının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

1

Çoğunlukla bir başkasından bulaşan ayak mantarı tedavi edilse bile geride bıraktığı şekil bozukluğunun telafisi zor olabilir. Bakterilerin tırnakta üremesi sonucu ortaya çıkan bu sorun, daha çok ayak baş parmağında görülür. Hava almayan kötü malzemeden yapılmış ayakkabılar uzun süre ayakkabı kullanımı, ayak temizliğine yeterli özeni göstermemek gibi sorunlar tırnak mantarına sebep olabilir.

2

Sık rastlanmasa da mantar oluşumu el tırnaklarında da görülebilir. Elleri çok fazla suyla temas eden kişilerde tırnak mantarına daha sık rastlanır. Diyabet hastaları ve dolaşım sistemi bozukluğu olan kişilerde de mantarı görülme Çay ağacı yağı, tırnak mantarı tedavisinde oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Antiseptik ve antifungal özellikleri bulunan çay ağacı yağı enfeksiyon sonucu oluşan mantar tedavisinde başarılı sonuçlar sağlamakta 1 çay kaşığı zeytinyağı 3 damla çay ağacı yağı Malzemeleri karıştırın ve pamuk yardımı ile tırnak mantarı bulunan bölgeye sürün. 10 dakika kadar pamuğu mantarın üzerinde bekletin ve sürenin sonunda pamuğu alarak bir diş fırçası ile tırnak mantarı olan bölgeyi fırçalayınız. Günde 2 – 3 kez aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bu tedaviyi uygulama aşamasında dikkat etmeniz gerekir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları