Fetö/PDY soruşturmasında hakkında yakalama emri alınan ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra TSK’dan ihraç edilen Tümamiral Uğurlu’nun 26 Temmuz’da NATO toplantısına katılmış olduğu belli edildi. Türkiye’deki FETÖ soruşturmasında kapsama hakkında yakalama emri çıkarılmış olan ve ABD’den sığınma talebi edilen Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu ile ilgili NATO’nun resimlerinin internet sitesinde yer almış olan bir detay daha şaşkınlık yaratmış durumda.

1

Anadolu Ajansı’nın haberinin sonuçlarına göre ABD’nin Virginia eyaletindeki NATO Müteffik Dönüşüm Komutanlığın’da görevli Uğurlu, darbe girişiminin arından Türkiye’ye dönüş Amerikan makamlarından sığınma istemiş durumdadır. Türkiye’nin Washington Büyük elçiliğinden bir yetkili, Reuters’a yaptığı açıklamalarda, Uğurlu için 22 Temmuz’da rütbelerini ve kimliklerini üste bırakıp ardından kimse kendisinden haber alamadığını dile getirmiştir.

1

Ancak NATO’nun resimleri internet sitesinde yer alarak bir bildiriye daha göre,Uğurlu 26 Temmuz’da NATO’nun bir çalışma toplantısına katılmıştır. Sitede, Uğurlu’nun Türkiye’deki hain darbeler girişiminden 11 gün sonrasında gerçekleşen NATO Endüstriyel Danışma Grubu’nun çalışma toplantısında çekilmiş olan bir fotoğrafı da yer almış durumdadır. Toplantının, Virginia eyaletinin Norfolk kentindeki NATO üssünde yapılmış olduğu belli oldu.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları