tunelde-insanlik

Kaza yerinde bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ve araçtan yola düşen aynanın seri numarasını takip eden polis ekipleri, Derikesen’e ilk çarpan aracın, bir turizm şirketine ait N.A’nın kullandığı 07 CCC 73 plakalı araç olduğunu belirledi Görüntülerde, minibüs sürücüsünün Derikesen’e çarpıp yoluna devam ettiği, bu sırada bisikletten fırlayıp yol kenarına düşen ve yerde hareketsiz yatan bisikletlinin üzerinden bir Otomobil ile bir başka minibüsün geçtiği görülüyor. Kayıtlarda, tünelden bir dakika içinde geçen 10 araç sürücüsünün de Derikesen’i gördüğü halde yollarına devam ettiği yer alıyor.

tunelde-insan

Kaza günü polis merkezine gelen ve ifadesine başvurulan şüpheli sürücü N.A’nın Tünelde trafik levhasına çarptım sandım. Tünel çıkışı durup baktığımda minibüsün sağ dış aynasının kırıldığını fark ettim ama havalimanına yolcu yetiştirmem gerektiği için yoluma devam etmek zorunda kaldım.” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Kaza tespit tutanağında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında Önünde giden araçları güvenli ve yeterli mesafeden izlememek Kaza mahallinde durmamak, trafik güvenliği ile ilgili gerekli tedbirleri almamak tan kusurlu bulunan N.A. hakkında polis ve savcılık tahkikatının taksirle yaralama suçu üzerinden devam ettiği belirtildi. Kazazede Derikesen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kemer Tünel Bakım Şefliği tünel içi kamerasının kaydettiği kazada sağ ayak tarak kemiğinin kırıldığını, başına 28 dikiş atıldığını ve kaburgasında kalıcı hasar oluştuğunu söyledi.

12510659

Kaza anında Kemer’den döndüğünü anlatan Derikesen, tünelde yanından hızla geçen araçlar yüzünden tedirgin olduğunu ifade etti. Derikesen, kaza anına dair hiçbir şey hatırlamadığını, bir ara kendini yerde yatarken bulduğunu ve daha sonra hastanede gözünü açtığını dile getirdi. 24 yıldır bisiklet sporuyla uğraştığını vurgulayan Derikesen Bu yolu defalarca kullandım ilk defa böyle bir olay yaşadım. Yıkıldım, sporcu için çok zor bir şey. diye konuştu Beni en çok şaşırtan profesyonel olduğunu iddia eden sürücüler. Sıkıntı yaşayacağımı düşünerek tünele dikkatli girdim, sağdan gitmeye çalıştım. Bir ara kaldırıma bile çıkmayı düşündüm. Kafama aracın aynasının çarpmasıyla dünyam kararmış. Hayatımı tünel görevlileri kurtardı. Yere düşen ayna parçasının seri numarasından ve kamera kayıtlarından polisler aracı tespit ediyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları