TSK Cerablus’a güneyden yaklaşan ve uyarılara aldırış etmeyen YPG’li grubu top atışları ile etkisiz hale getirdi. Türk silahlı kuvvetlerinin Dün Suriye’de başlattığı Fırat kalkanı operasyonundan sonra PYD’nin silahlı gücü YPG ile ilk sıcak temas bu akşam saatlerinde yaşandı. Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre insansız hava araçları Menbiçin 10 kilometre kuzeyinde Cerablusa yaklaşık olarak 6 kilometre uzaklıkta bir grup YPG Gücünü tespit etti.

1

Bunun üzerine Karkamışta konuşlu fırtına obüsleri YPG’li grubu vurdu. Top atışları sonucu YPG’li grubun etkisiz hale getirildiği öne sürüldü. AA’nın haberine göre örgütün ABD-Türkiye mutabakatında sınır hattı olarak belirlenen Sacu Nehrinin gerisine çekilmemesi üzerine TSK Bölgeyi top atışına tuttu.

1

İddialara göre ÖSO’Nun Cerablustaki ilerleyişi ve IŞİD militanlarının çekilmesi esnasında PYD yeniden harekete geçti. Örgüt sacu nehrinin kuzeyine tekrar geçerek dün Münbiçin kuzeyindeki Amerinah Mağara ve Balacan Köyleri ile şamaklı ve Çakmaklı tepelerini ele geçirdi. YPG Bugünde aynı yönde cerablusun güneyine doğru ilerleyerek CUB El-kusa Debisah ve ayn beyda köyleri üzerinden Fırat nehri kıyısındaki Amarine köyüne ulaştıkları bilgisi alındı.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları