Türkiye’de herkesin takip etmekte olduğu konulardan birisi: Sabah 04.00 saatlerinde Suriye’de IŞİD kontrolündeki Cerablus’a bölgesine operasyon başlatıldı ve tanklar harekete geçti. Saat 04.00 civarında IŞİD hedefleri topçu ve ÇNRA ateşine tutularak ağır bir darbe indirildi.

1

Hemen ardından ise Türk F-16’lar 12 IŞİD hedefini tam isabet alarak vurmaya başladı. Saat 11.07’de ise Türk tankları başarılı bir şekilde Suriye’ye gierek operasyonu hızlandırmaya başladılar. Üzerinde uçaksavarlar bulunan kamyonetlerle ÖSO üyeleri de askere eşlik etmeye başladı.

1

Şu saate kadar 46 IŞİD mensubunun etkisiz hale getirilerek öldürüldüğü, 4 köyün ele geçirildiği haberi verildi. ‘Fırat Kalkanı’ adı verilen operasyonda Cerablus 12 saat içinde tamamen kuşatıldı… ÖSO Cerablus girişine ulaştı. Çatışmalar son hızı ile sürmeye devam ediyor. Türk tankları ve F-16 uçakların birlikte yaptıkları operasyonlar son hızı ile devam ederken bir çok başarıya ulaşılmış durumda. Olaylar son hızı ile devam ederken sizlere bizlerde buradan bilgileri aktarmaya devam ederek sizleri bu haberden dolayı bilgilendireceğiz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları