566eb70

4’ü yurt dışında olmak üzere toplam 536 şubesi bulunan Türk Ekonomi Bankası, ülkemizdeki en fazla şubeye sahip bankalar arasında 10. sırada yer almaktadır. 2005 yılı Şubat ayında dünyanın 6. Avrupa’nın ise en büyük bankası olan Fransız BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalayan TEB Mali Yatırımlar A.Ş. güç ve deneyimlerini birleştirme kararı almışlardır. Bu ortaklıkta asıl amaç, güçlü bir Türkiye bankasını ortaya çıkarmanın yanı sıra BNP Paribas’ın bilgi birikimi ve ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve TEB’in uluslararası alanda hizmet vermesini sağlamaktır. Birleşme sayesinde Türkiye’de ticaret merkezleri kurulmuştur. Ticaret merkezleri müşterilerine dış ticaret konusunda danışmanlık ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Ek olarak Türk müşterilerin yoğun olduğu ve BNP Paribas’ın güçlü olduğu ülkelere Türk Masaları’ kurulmuştur.

14628

Bu sayede TEB’in ünü Türkiye sınırlarını aşmıştır. 1987 yılında Hüseyin Özyeğin tarafından kurulan Finansbank, toplamda 630 şubesiyle ülkemizde en fazla şubeye sahip bankalar arasında 9. sırada yer almaktadır. Bireysel bankacılığa adım attıktan sonra yaptığı çalışmalarla hızla başarı elde etmiştir. 2016 yılının Haziran ayında Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin lideri konumunda olan Katar’ın en büyük bankası Qatar National Bank S.A.Q QNB Group tarafından satın alınmıştır. Finansbanklı olan herkesin ihtiyaçlarını karşılamak ve müşteri memnuniyetini sağlayıp başarıya ulaşmak misyonunu benimseyen bu banka, müşterileriyle ömür boyu sürecek ortaklığa vermiş olduğu önemi göstermiştir. ‘İşimiz rakamlarla değil, insanlarla’ sloganıyla hareket eden Finansbank, müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı ve kolay çözümler sunmaya devam etmektedir.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2016 verilerine baktığımızda yurt dışında 1 olmak üzere toplamda 689 şubesi bulunan Denizbank, 1938 yılında gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak üzere bir devlet bankası olarak kurulmuştur. 1997 yılında yapılan özelleştirmenin ardından, yeni kurumsal kimlik çerçevesinde personel alımı ve şube sayısının artırılmasını içeren bir ‘hayata dönüş’ projesi uygulanmaya başlanmıştır. 2012’den itibaren Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank çatışı altında hizmet vermeye devam etmektedir. Çalışma alanını da sadece denizcilik olmaktan çıkarmış tarım enerji turizm eğitim sağlık ve altyapı hizmetleri olarak belirlemiştir. Şubelerini pazarlama merkezlerine dönüştüren Denizbank; bir yandan çalışan sayısını optimum seviyede tutmuş, diğer yandan da işletme verimliliğini arttırmayı başarmıştır.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları