Bildiğimiz gibi bir çok şehirlerde daha çok insan yaşıyor ve yerleşim için en çok hangi şehirler tercih edilirse o şehirler çok kalabalık oluyor. Türkiye sınırları içerisinde en çok kalabalık olan şehirlerin listesini vermek istiyoruz. İşte Türkiye sınırları içerisinde bulunan kalabalık olan ve yerleşim için tercih edilmekte olan yerler.

1

Türkiye’nin başkenti olarak bilinen Ankara’da şu anda nüfus sayısı 5.270.575 olarak en kalabalık şehirlerden birisi olarak biliniyor ve Türkiye’nin başkentidir. Bu şehir genelde bir çok kişinin yaşamak istediği bir yerdir.

İstanbul 14,03 milyon kişiye sahip olan ve her geçen gün daha fazla nüfusa sahip olmaya devam eden, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir. İstanbul içerisinde bir çok ilçesini barındırıyor ve her ilçesi nerede ise Türkiye’deki bir çok şehirden daha büyüktür.

1

İzmir 4.061.074 nüfusa sahip olan Türkiye’deki en büyük şehir olan İstanbul’dan sonra ikinci büyük şehir olarak gelmektedir. İzmir deniz kenarında bulunan Konak ile meşhurdur. Bir çok kişinin yaşamayı sevdiği bir şehir olan İzmir, her geçen gün daha çok nüfusa sahip olamaya devam ederek yerini koruyor.

 

 
 
4
2

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları