Otomobil ve gayrimenkuller statü sembolleri arasındadır. Varlıklı birisi için lüks bir otomobil almak çok da zor olmasa gerek. Bütçe azaldıkça lüks bir arabaya sahip olamayacağımızı düşünür. Fakat durum tam olarak öyle değil. Günümüzde orta gelirli insanların da bütçelerine göre lüks araba alabilmeleri mümkün. Kabul edelim, belki milyon dolarlık otomobilde olan özellikler yok ama birazdan anlatacağım arabalara bindiğinizde paranızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Genel olarak dünyanın en pahalı arabaları üzerine yazıyoruz. Ama bu sefer düşük bir bütçeyle alınabilecek en tarz otomobillerden bahsedeceğiz. Kendi serisinin en son modeli ve en büyüğü olmamasına rağmen, oldukça şık görünen 10 araba karşınızda. Nissan markalı Murano, sofistike ve şık bir modeldir. Büyük SUV V6 motora sahiptir. Aynı zamanda Murano aerodinamik spor bir arabadır. Beş yıldızlı çarpışma testlerinden geçmeyi başarmıştır. Dört yıldızlı rollover test puanları ile en güvenilir arabalardan biridir.

2015-nissan-mura

Murano güvenli dayanıklı yüksek sınıf sürüşlüdür. Ne yazık ki, bu modelin Türkiye satışı bulunmamaktadır. Soul’un, beklentilerinizden daha fazlasını karşılayacağına eminim. Koltuklar katlandığında oldukça büyük bir alan elde edebilirsiniz. Ayrıca Soul’un farklı bir müzik sistemi vardır. 6 hoparlörlü ses sistemi USB iPod bağlantısı üzerinden istediğiniz sesi dışarı vermenize yardımcı olur. Türkiye fiyatlarının da benzeri arabalara göre 30 bin lira civarında olduğunu söyleyebiliriz Fiesta sürücüler için tam donanımlı, küçük bir modeldir. Ford Fiesta’ya eklenen 1.6 litrelik dört silindirli motor, satışını büyük miktarda etkilemiştir. Tabi satışında sadece bu özellik etkili olmamıştır. Ford’un Sync ses etkinleştirme sistemi başka bir teknolojik özelliğidir.

2015-nissan-murano

Türkiye’nin de sevilen arabalarından birisidir ve 2012 modelinin piyasası için 30 bin lira ortalamasını verebiliriz 2009 model Lancer, dört silindirli motor ve beş ileri manuel şanzımana sahiptir. Bu araba oldukça konforludur ve sizi zengin gösterecektir. Türkiye’de 45 bin lira ortalama bir fiyata sahiptir. Fiesta’ya benzer olarak Focus, kompakt yakıt tasarruflu araç statüsündedir. Focus, şu anda 10.000 $ fiyat etiketiyle otomobil pazarındaki ekonomik araçlar arasındadır. türkiye’de ise 2009 model bir Ford Focus’u 50 bin civarına alabilirsiniz. Cadillac, en klasik Amerikan otomobil markası olarak karakterize edilir. 2005 model araç, oldukça şık ve lüks görünüme sahiptir. 2005 Cadillac CTS-V’nin, her özelliği sizi zengin hissettirecektir. Türkiye’de 65 bin civarına satın alabilirsiniz.

 
 
4
2

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları