uzay-yolu

Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinden Sadri Alışık ile özdeşleşmiş bir karakter olan Turist Ömer’in kompiter repliği geçmişten bugüne dilimize pelesenk olmuştu. Turist Ömer Uzay Yolunda adlı 1973 yapımı bu enfes komedi filmine de ilham kaynağı olan efsanevi Uzay Yolu ya da orijinal adıyla Star Trek, 1960’lı yılların ortalarından beri televizyon ve sinema tarihinin en etkili yapımlarından bir tanesi olmayı başardı. Geçtiğimiz ay vizyona giren Star Trek: Beyond (Uzay Yolu: Sonsuzluk) filmi, serinin enfes kurgusunu günümüz Birçok insan, yapmaktan mutluluk duyduğu farklı tarzlarda hobilere sahiplerdir. Ancak bazılarımız bu hobileri vazgeçilmez birer tutku haline getirip, bu keyif verici etkinlikleri farklı boyutlara ulaştırabilirler. Marc Bell adındaki iş adamı da meydana getirmiş olduğu eşsiz ev sinema sistemiyle Uzay Yolu serisine olan tutkusunu gözler önüne seriyor.

essiz-ev-sinema

Marc Bell Capital isimli şirketin ortağı olarak görev yapan bu yaratıcı isim, filmin hayranlarının hayallerini gerçeğe dönüştüren bir proje ile karşımıza geliyor. Uzay Yolu: Yeni Nesil dizisinden ilham alınarak tasarlanan bu büyüleyici sinema sistemi, 1987 yılında 1994 yılına kadar televizyon ekranların hayranlıkla izlediğimiz adlı uzay gemisini temsil ediyor.11 kişilik bir ev sinema sistemi olarak karşımıza gelen bu tasarım harikası gece gökyüzünde parıldayan yıldızları andıran, yüzlerce fiber optik ışıktan meydana getirilmiş starfield efekti gibi büyüleyici detayları da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca oturakların ve kumanda merkezinin de seriye uygun şekilde meydana getirildiği bu projede; orijinal kostümler, uzay gemisi modelleri ve Spock karakterinin protez kulakları gibi etkileyici öğeler de yer alıyor. Bu özelliklere ek olarak, sinema sisteminin dışında bulunan ve Bell tarafından Kaptan Picard’ın ofisi olarak adlandırılan Ready Room; Borg karakterinin 1 milyon dolar değerindeki film hatırasını da bünyesinde barındırıyor.

kusursuz

Elektronik cihazlar ve film hatıralarıyla donatılmış bir hazine niteliği taşıyan bu eşsiz sinema sistemi, etkileyici teknik özellikleriyle de Uzay Yolu hayranlarını büyülemeyi başaracak. Filmdeki çarpışma içerikli sahnelerde zeminin sarsılmasını sağlayacak olan D-Controller kutusunun yer aldığı hidrolik sistem ile donatılan Uzay Yolu temalı ev sinema sistemiyle kendinizi tamamıyla filmin içerisinde bulacaksınız. Ayrıca, JBL Synthesis ses sistemi ve Dolby Atmos tavan hoparlörleriyle de oldukça etkileyici hale gelen bu sinema sisteminde tamı tamına 8 yatak odası bulunuyor. Gitmiş olduğumuz birçok sinemadan çok daha büyük bir yapıya ve inanılmaz bir tasarıma sahip olan bu muhteşem ev sinema sistemine 1.5 milyon dolar ödeyerek sizler de sahip olabilirsiniz. Yapımı tam 4 yıl süren bu muhteşem tasarım ürünü, sadece filmin hayranlarını değil aynı zamanda uzaya karşı ilgi duyan herkesi büyüleyecek niteliktedir. Tamamıyla kusursuz şekilde meydana getirilen bu 1.5 milyon dolar değere sahip Uzay Yolu temalı eşsiz sinema sistemi ile uzayın derinliklerine doğru büyüleyici bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları