Hevi LGBTİ’nin Van’da yapmayı planladığı “Mülteci LGBT’ler” paneli, gerici ve tetikçi Akit “gazete”si tarafından hedef gösterilince, panelin yeri değiştirildi. Dernek, tüm tehdit ve linç çağrılarına rağmen paneli gerçekleştirdi.

Cami önünde linç çağrısına karşın lezbiyen, gay ile biseksüel bireyler Van’da buluştu. Hevi LGBTİ’nin Van’da yapmayı planladığı “Mülteci LGBT’ler” paneli, gerici ve tetikçi Akit “gazete”si tarafından hedef gösterilince, panelin yeri değiştirildi. Dernek, tüm tehdit ve linç çağrılarına rağmen paneli gerçekleştirdi.

Kaos GL’de yer alan habere göre, kısa adı “Hevi LGBTİ” olan Hak Eşitlik Varoluş için LGBTİ Derneği’nin öncek, gün Van’da düzenlediği “Mülteci LGBT’ler ve Sorunları” paneli, gerici ve yandaş Yeni Akit “gazete”si tarafından hedef gösterildi. Sosyal medyadan bir araya gelen homofobik ve transfobik bir grup linç çağrısı yaptı.

Hevi LGBTİ Derneği, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Biz yasal bir toplantı yapacaktık. Bizi hedef haline getirdiler. Elimizde tehditlere ilişkin telefon numaraları var. En yakın zamanda savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Tüm demokrasi güçlerini bizimle dayanışmaya çağırıyoruz” denildi.

CAMİ ÖNÜNDE LİNÇ ÇAĞRISI

Öte yandan dün Hz. Ömer Camisi önünde toplanan bir grup, homofobik ve transfobik söylemlerle eylem yaptı. Grubun açıklamasında “Lut kavminin olumsuzluğunu türlü yöntemlerle protesto edeceğiz. Çevremizde gerçekleşen faaliyetlere karşı müslümanca bir çözüm getirmezsek vebal altında kalırız” diyerek linç çağrısında bulunuldu.

Hevi LGBTİ Derneği ise tüm tehdit ve baskılara rağmen panelin yerini değiştirerek paneli gerçekleştirdi. Buluşmanın ardından sosyal medya hesabından, “LGBTİ aktivistleri Van’da buluştu. Mülteci LGBTİ’ler ve bölgedeki homofobi ve transfobi tartışıldı. Buluşmaya katılan arkadaşların da dediği gibi toplumun ikiyüzlü ahlakı yerin dibine batsın. Alışın, buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz” denildi.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları