yari-zamanli-is-nerede-aranmali

Genellikle geçimini kendi sağlamak isteyen öğrenciler, ek gelir ihtiyacı olan kişiler, kendilerine yarı zamanlı iş ararlar. Aynı zamanda ev hanımları da ev ekonomisine destek olmak içi part-time bir işte çalışmaktadır. Geçim sıkıntısı yaşayan kişiler için yarı zamanlı işler son derece mantıklıdır. Ek gelir elde edeceğiniz ve seveceğiniz alanlarla seçebileceğiniz birçok iş bulabilirsiniz Öğrenciler ise keşfetmek istedikleri sektörleri bu yarı zamanlı işlerle yakından tanıyabilirler. Ayrıca belli bir deneyim de kazanmış olacakları için; mezun olduktan sonra iş arayışında gösterebilecekleri bir deneyim olacaktır. Bu aynı zamanda işle ne kadar ilgili olduğunuzu da gösterecektir. CV’nize ekleyeceğiniz bu iş tecrübesi belki de sizi iyi fırsatlar getirecektir.

1446811249

Part-time işler önceden yalnızca öğrenciler için geçerli iken günümüzde öğretmenlerin bile yarı zamanlı iş aradıklarını görebiliyoruz. Çünkü zorlaşan hayat koşulları karşısında bir ek gelir, hiç de kötü olmayacaktır. Aynı zamanda ders saati fazla yoğun olmayan öğretmenler için özel ders vermek gibi iyi alternatifler de bulunuyor. Gelişen teknoloji sayesinde ise internet üzerinden yapabileceğiniz part time işler de bulunmaktadır. Peki, yarı zamanlı iş nasıl bulunur Eğer yarı zamanlı bir iş bulmak istiyorsanız, öncelikle nasıl bir iş istediğinize karar vermelisiniz İşte bu doğrultuda sizlerle dikkat etmeniz gereken bazı noktaları paylaşmak istiyoruz Yarı zamanlı iş aranması gereken ilk yer, yakın çevrenizdir. Eğer yakın çevrenizde, kafeteryalar, fotokopi merkezleri, satış büroları ve fast food restoranları varsa, buralara gidebilirsiniz.

yari-zamanli

Eleman ihtiyaçları olup olmadığını sormalı ve varsa talip olduğunuzu söylemelisiniz. Yakın çevrenizde böyle imkanlar yoksa sürekli bulunduğunuz yerlere yakın çevrelere bakabilirsiniz. Örneğin zaten bir işiniz varsa oraya yakın bir yer seçebilirsiniz. Ayrıca öğrenciyseniz, okulda yapabileceğiniz bir iş olup olmadığını da araştırabilirsiniz. Mağaza ve alışveriş merkezlerini de bu amaçla ziyaret edebilirsiniz. Özellikle tanıtım günlerini yakalayacak olursanız, birkaç saat çalışarak paranızı cebinize koyup evinize gidebilirsiniz. En çok tercih edilen işler genellikle bunlardı. Ayrıca internet sitelerinde editörlük, biraz deneyiminiz varsa yazarlık ve yöneticilik de yapabilirsiniz. İş aramak için günümüzde en iyi alternatifinizi internettir. İnternetten online olarak iş aramak, istediğiniz ve karşı tarafın istediği kriterlerin açıkça görülmesini sağlar. Bu sayede gerçekten o işi mi istiyorsunuz, cazip yönleri neler, hangi olanaklardan faydalanacaksınız hepsini öğrenmiş olursunuz. Ayrıca Facebook, Twitter gibi sosyal medya siteleri aracılığıyla da part-time işler bulabilir veya kendi işinizi yapabilirsiniz.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları