Çiçeklerin açtığı havanın mis gibi olduğu hayvanların bile adeta uykudan uyandığı belki de en güzel aylardan birisidir. Hal böyle olunca da insan birkaç günlüğüne de olsa bir yerlere kaçmak kısa bir tatil yapmak ister. Böylece baharı daha güzel ve enerji dolmuş olarak karşılar. Peki, nisan ayında nerelere gidilebilir Nereler normalden daha da güzel olur Bahar ayları için En uygun en güzel yerler ideal olabilecek birkaç tatil rotasından bahsedelim ve size de sadece bunlardan bir tanesini seçmek kalmalıdır Faralya Köyü,İlk olarak birçok kişi tarafından bilinmeyen ve belki de bu yüzden hala bakir olan Faralya Köyü’nden başlayalım. Faralya Köyü Fethiye’ye 25 km, Ölüdeniz’e ise 15 km mesafede olan, mükemmel gün batımlarını izleyebileceğiniz harika kahvaltılar edebileceğiniz, uzun ve keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz muhteşem bir yer.

tsr0404563546998

İster temiz hava eşliğinde seçeceğiniz butik otellerden birinde tembellik yapabilir kitabınızı okuyabilir ister güneşlenip denize girebilir isterseniz de Likya yolunda ya da Kelebekler Vadisi’nde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz Faralya Köyü’ne gitmişke Terk edilmiş bir Yunan köyü olan Kayaköy’ü ziyaret etmelisiniz.etmeden,dönmeyin deriz. Şirince,Özellikle İzmir ve çevresinde yaşayanlar için kısa bir tatil kaçamağı olabilecek Şirince terk edilmiş bir Rum Köyü’dür. Çeşit çeşit meyve şaraplarıyla ve birbirinden güzel eski rum evleriyle size farklı bir deneyim yaşatacak olan Şirince’de huzurlu birkaç gün geçirebilirsiniz Şirince’ye gitmişken de aşağıdakileri yapmadan dönmemelisiniz, Kadınların yaptığı el işlerinden satın almalısınız. Taşlarla döşeli dar sokaklarında yürümelisiniz. Nefis gözlemelerinden tatmalısınız.

23dcopyAsırlık çınarların altında çayınızı yudumlamalısınız. Şirince yakınlarında olan Efes Antik Kentini ve Meryem Ana Evini ziyaret etmelisiniz. Safranbolu,Eğer hem kültür ve tarih dolu bir seyahate çıkmak, hem de baharı müjdeleyen yeşillikler arasında birkaç gün geçirmek isterseniz Safranbolu sizin için doğru bir tercih olacaktır. Bilindiği üzere Safranbolu Unesco’nun Dünya mirası listesine aldığı bir şehirdir ve bu sebeple de dünyanın birçok yerinden binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.Eğer tercihinizi Safranbolu’dan yana kullanacaksanız, Şehri tepeden seyredebileceğiniz Hıdırlık Tepesi’ne gitmeli ve manzara eşliğinde bir bardak safran çayı içmelisiniz. Bu arada safran çayının çok lezzetli olduğu söylenemez ve bu yüzden de balla servis edilmektedir. Ancak buralara kadar gelmişken de denemeden olmaz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları