Yine sizlere faydalı olarak bir konu yazmaya başlıyorum. Umarım bu konu bir çok kişinin işine yarayacaktır. Bildiğimiz gibi Ağustos ayındayız ve bu ayın çıkışına doğru sıcaklar kendisini biraz bırakacak ve doğa kendisini kışa doğru hazırlayacak. Bu durumda bizlere dikkat etmemiz gereken bir çok şeyi hatırlamamıza yardımcı oluyor.

1

Öncelikle yaz sıcaklarından dolayı duş alırken yada su içerken soğuk suda yıkanmayı tercih ederiz vede su içerken buz gibi soğuk su içeriz ancak bu yaz çıkışlarına doğru hastalık yapabilir. Ne gibi hastalıklardır peki bunlar dersek? Bu hastalıklar soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklardır.

1 Bunlarını önlemini almak için Ağustos ayının çıkışından sonra artık soğuk su içmeyi biraz düşürmeliyiz. Genelde normal soğuklukta su içilebilir ve giyim konusunda havalar kendisini serinliğe bıraktığı zaman artık giyime önem vermeliyiz.

1

Vede klima karşısında soğuk yerde kalanlar bu konuda çok dikkatli olmalılar. Çünkü hava değişikliliği insanda bir takım rahatsızlıklar getirebiliyor. Tabi’ki çok fazla rahatsızlıklar olmasa bile kendimizi emniyete almak için doğanın bizlere gerektirdiği gibi davranmamız’da fayda var.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları