İnsanlar sıcak havalarda çok bunalıyorlar ve kendilerini serinletmek için bir çözüm arıyorlar kimi insan evinde klima açıp rahat ve buz gibi ortamda dururken kimi insanda durumu olmadığı için yazın sıcaklarında kendi evinde nasıl serinlerim diye düşünüyor. Artık düşünmenize gerek kalmadı çünkü bizler sizlere serinlemek için yapacağınız bir kaç şeyi kısaca burada anlatacağız.

2

Öncelikle evinizde pervane yada bildiğim isimlerde vantilatör yok ise büyük bir kagıt bulun ve o kağıdı bükmeye başlayın. Kağıdı bükerken bir yorgan yada battaniye nasıl katlanır ise o şekilde kağıdı katlayın daha sonra en alt köşesini biraz eğin daha sonrada o kağıdın üzerini açın ve kendinize doğru sallamaya başlayın.

1

Biraz da olsa bu sıcaklarda sizlere ferahlık getirecektir, eğer bilgisayar başında oturuyor ve gününüzü bilgisayar başında geçiriyorsanız eğer sizlere bir çok kişinin bilmediği küçük usb ile çalışan pervaneleri öneriyorum onu bilgisayarınıza takın kendinize doğru çevirin ve daha sonra sizlerde serinlemeye başlayın. Daha sonra normalde evde oturuyor ve evin bir çok yerini serinletmek istiyorsanız.

3

Sizlerin de bu konuda yapacağınız bire çok şey var eğer klimanız yok ise istediğiniz boyutta vantilatör alın bu tercihinize kalmış bir şey istediğiniz boyda alabilirsiniz ne kadar büyük olur ise o kadar serinlik verir. Ve vantilatörü çalıştırın evin içinde sağa ve sola dönmesini sağlayın daha sonra rahatlamaya başlayacaksınız.

1

Eğer ki çok sıcak olduğundan terlemiş iseniz bu durumda kendinize bir iyilik yapın ve normal çeşme suyu soğuk olur soğuk suyu açın iyice aksın ve daha sonra suyun altına girin ve güzel bir duş alın yine duştan çıkıp vantilatörün karşısına geçin ve uzanın hafif esinti veren vantilatörün karşısında rahat bir uykuya dalın.

1

Akşam havalar serinleyene kadar uyuyun bu havalarda yapılacak en iyi şeylerden birisi budur yalnız bu da evinde kliması olmayanlar için ki, kliması olan kişiler evde çok ama çok rahat edebilirler. Haydi sizlerde bu taktikleri uygulayın ve daha sonra serinlemeye başlayarak kendinizi rahat hissedin. Yorum atarak sizlerde fikir vermeyi unutmayınız.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları