yemeye-k

Japonlar tarafından fast food sektörünün en lüks ve en güzel yiyeceklerinden biri olarak servis edilen bu pizza, oldukça ünlüdür. Domino’s küresel piyasada en ünlü fast food zincirlerinden bir tanesidir. Bu ünlü fast food firması son zamanlarda Kobe bifteğini de içeren pizzalar üretmeye başladı ve bu malzeme dünyanın en kaliteli bifteklerinden biri olduğu için bu pizzanın fiyatı da oldukça yüksektir. Sahip olduğu garnitürler ile bu pizza lezzetli olduğu kadar, oldukça iştah açıcı bir görünüme de sahiptir. Domino’s, sıradan garnitürler kullanmak yerine daima farklı malzemelere sahip pizzalar üretmesi ile ünlenmiştir. Fazlasıyla lezzetli görünen bu pizzanın değeri 72 dolar.

dunyanin-en-pa

Magic Oven adındaki bu mekan, Toronto’nun bir kafeteryasının pizzacı olarak ayrılmasından oluşmuştur. Bu kafeteryada, özel pizzalar yapılmakta ve oldukça farklı malzemeler kullanmaktadır. İnsanlar onların pizzalarının tadına ve farklı servis tarzları ile bu pizzaların görünüşlerine bayılıyorlar. Magic Gold Pizza’nın böylesine pahalı olmasının sebebi ise altın yaprağı ile süslenmiş olmasıdır. Ayrıca bu pizzada kullanılacak farklı garnitürleri de damak zevkinize göre seçebilirsiniz. Lezzetiyle midenizi şenlendirmesinin yanı sıra, görünümü ile de ruhunuzu doyuracak bu pizzanın değeri 108 dolardır. Dubai turizmiyle olduğu kadar yemekleriyle de dünya çapında ün kazanmış bir yer. Third Avenue Cafe, ıstakoz ve trüf mantarları gibi garnitürlerden oluşan pizzalarıyla dünyanın en iyi pizzacılarından bir tanesidir.

1454417636_domino_s_p

En ünlü pizzası olan Article Tartufo’nun değeri 125 dolardır. Bu pizzanın hazırlanışında farklı ithal malzemeler kullanıldığı için çok farklı bir tada sahiptir. Bu Dubaili ünlü pizzacı, 2012 yılında müşterilerine sunmuş olduğu 125 dolar değerindeki pizzadan haftada sadece 5 adet üretmektedir. Dünyaca ünlü Domino’s yeniden oldukça lezzetli ve pahalı bir pizza ile karşımıza geliyor. Dolgun hamurlu ve kenarları alınarak peynir ile doldurulmuş bu pizza, oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Bu pizza normalde üç katmandan oluşturulmuş olup, Domino’s şirketinin en ünlü pizzalarından bir tanesidir. İki katı da peynirle doldurulmuş bu enfes parçanın lezzeti değeri yaklaşık olarak 140 dolardır ve lezzetinin yanı sıra görüşüyle de oldukça iştah kabartıcılardır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları