Bildiğimiz gibi kısa süre önce darbe girişimi ile hain askerler tarafından Türkiye çok ama çok kalleşçe bir saldırıya uğramıştı. Darbeciler askerlerin bir bir yakalanmasından sonra vatandaşlar idam getirilmesini istemişti. Çok kısa süren hainlerin darbe girişiminden sonra halk sokakları terk etmedi.

1

Ve yeni yasa şu anda masaya katıldı ve onaylanması için bekleniyor. Yeni yasa eğer onaylanır ise bir çok darbeci asker ve vatan haini olarak suç işleyen kişiler idam cezası ile infaz edilecekler. Bu durumu halk bir çok caddelerden toplu olarak onaylanması için haykırıyor.

1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darbe girişimini değerlendirdi ve yaptığı açıklamada Marmaris’te 15 dakika daha kalsaydım öldürülecektim. An ve an haberim var idi, Atatürk Hava alanında kontrolü ele almışlar idi. Telefonda Emniyet Müdürüne, darbecilerin boşaltılması emrini verdim.

1

Darbecilerin Hava alanından temizlenmesini istedim. Diye konuşma yaptı, şu anda idam cezasının onaylanması için halk hep birlikte bu yasanın onaylanmasını istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise eğer dosya bana gelir ise idam cezasını hemen onaylarım açıklamasını yaptı.

1

Bilinenlere göre çok ama çok kısa bir süre sonra idam yasası onaylanacak ve bu süreden sonra vatana ve devlete hainlik yapan kişiler infaz cezası ile cezalandırılacak yönünde bilgiler vardır. Yasanın onaylanması an ve an meselesidir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları