Beşiktaş’taki ünlü bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesi yaşandığı sırada silahlı saldırı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir saldırganın ateş açması sonucu çok sayıda vatandaşın yaralandığı öğrenildi.

NOEL BABA KIYAFETLİ SALDIRGANLAR


Saldırganlar AK-47 türü halk arasında kalaşnikof adı verilen tüfeklerle ve noel baba kıyafetleriyle Reinaya girdikleri ve etrafa rastgele ateş açtıkları gelen haberlerden sadece bir tanesi. Elini kolunu sallayarak bu tür uzun namlulu tüfeklerle istanbul’un en işlek semtlerinden biri olan Ortaköy’e girmeleri ne yazık ki güvenlik boyutunda çok fazla açığımız olduğunun göstergesidir.

YARALILAR HASTENELERE KALDIRILDI


Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslar tarafından çevre hastanelere kaldırıldı. Gece kulübünün yakınında bulunan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 6 yaralı kaldırılırken, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir 1 yaralı kaldırıldı.

BAZI VATANDAŞLAR DENİZE ATLADI


Saldırıdan kaçmak için bazı vatandaşların can havliyle denize atladığı iddia edildi.

39 Kişi Şehit Oldu


İlk belirlemelere göre 35 Kişinin hayatını kaybettiği söylenmişti ama kesinleşen rakamlara göre toplamda 39 kişi törer saldırısı yüzünden hayata veda etti.

Saldırı Anı AK-47 ile saldırganın güvenlik kamerası görüntüleri


EŞİM BENİ KORUMAK İÇİN ÜZERİME ATLADIYaşanan dehşet anlarını anlatan Sinem Uyanık, “Oradaydık. Eğleniyorduk. Yılbaşı gecesi arkam dönüktü birden bire insanlar koşuşturmaya başladılar. Sonra eşim bana sakın korkma dedi. Üzerime atladı. İnsanlar üzerimden koştular. Eşim 3 yerinden vuruldu. Üzerimden insanları sıyırıp çıktım.

İKİ KİŞİ SİLAHLA TARIYORDU, HER YER BARUT KOKUYORDU


Çok korkunçtu. Birisi tarıyordu. İki kişi silahla ateş ediyordu. Barut kokuyordu içerisi. Sonra bayıldım. Ayıldım. Eşim kanlar içinde. İnsanalar kanlar içindeydi. Sonra ambulans ve polisi aradık. Polisi aradım “sakın kıpırdamayın yoksa kurban olursunuz” dedi. Hiç kıpırdamadık. Sonra özel harekat girdi içeriye. Cam kırıkları vardı, insanalar üzerimize basarak geçtiler. Polis geldi yere yatın teslim olun elinizi başınızın üzerine koyun dedi. Özel harekat polisi yavaşça yerden ilerleyin dedi. üst kata çıktık” şeklinde konuştu.

İstanbul valisinden Reina saldırısı hakkında açıklamaSaat 01.15 sıralarında bir terörist uzun namlulu silahla önce kapı önünde bekleyen polis memurumuzu şehit ederek, sonra bir vatandaşımızı şehit ederek içeri girmesi sonucu maalesef içeride çok vahşice, acımasızca, orada sadece yılbaşını kutlamak ve eğlenmek üzere gelmiş masum insanların üzerine çok acımazca kurşun yağdırarak maalesef bugünkü olayı meydana getirmiştir.

Twitter'da Kanlı Saldırıda Ölenlere Büyük Terbiyesizlik Yapılmaya BaşlandıKendini bilmez bağzı şahsiyetler sırf eğlendikleri için ölen vatandaşlara kin kusmaya başladı.

Tüm Videolar Diğer sayfada


Diğer videoları görmek için aşağıdan bir sonraki sayfaya ilerleyebilirsiniz.

< önceki <<< 1 / 4 >>> sonraki >

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları