Yıldırım ve Bahçeli Bugün Bir Araya Geliyor

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün bir araya gelecek.

Yıldırım ve Bahçeli Bugün Bir Araya Geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşecek.Görüşme saat 13.30'da Çankaya Köşkü'nde gerçekleşecek.

Bahçeli'nin grup toplantısında dile getirdiği öneri ve hemen ardından Başbakan Yıldırım'ın açıklaması ile birlikte başkanlık sistemi yeniden Türkiye'nin birinci gündem maddesi oldu...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:"AK Parti Başkanlık sistemiyle ilgili inadını sürdürecekse, Anayasa taslağını TBMM'ye getirmelidir. Bizim tercihimiz parlamenter sistemin reforma tâbi tutulmasıdır. Ancak milletimiz aksini söylerse buna da diyeceğimiz herhangi bir şey doğal olarak bulunmayacaktır."

Diğer yandan Bahçeli, CHP'nin eleştirilerine yanıt vererek, başkanlık sistemi tartışmalarının siyaseti zenginleştireceğini belirtmiş ve "Meclis'e gelinir, Meclis'te 330 ile 367 aralığında bir sonuç çıkarsa tabiatıyla referanduma gitmek lazım. Ama böyle bir hayırlı gelişmeyi, sabote etmek doğru değildir" demişti.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları