Yılmaz Erdoğan kafa dergisi’nin ikinci kuruluş yıl dönümü için kaleme almış olduğu yazılarda hayatında olan değişimlerini anlattı. Yılmaz Erdoğan kafa dergisi’nin ikinci kurtuluşu’nun yıl dönümü için kaleme almış olduğu yazılarında hayatındaki değişimleri teker teker anlattı. Erdoğan, gittiğin yere, değişerek gideceksen, geride bırakmış olduklarının daha da fazlasını bulmuş olacaksın.

2

Ölmeden ölmeyi başarabilirsen eğer, yeniden doğmuş olacaksın düş yollara benim güzel kardeşim, mutlaka yolu bulmuş olacaksın diye yazılar yazdı. Kafa dergisi ikinci kuruluş yıl dönümü için benden bir yazı istemiş olduğunda, kafa değiştirme adlı bir yazı yazmayı düşündüm. Kafa’nın karşılığı olan İngilizce’de mood’a benzer bir kelimeler ortaya çıkıyor.

3

Mood denilen şey aslında yaşamış olduğun hayatın sendeki duygusallığın karşılığıdır. Ben eski kafayı değiştirip daha sonrasında ise daha da organik kafalara yönelmeye başlayalı tam 5 yıl oldu sanırım. İlk başlarda otlarla karşılaşıp tanıştım. Sonra da tarım disiplini haricinde, tümüyle tanrısal bir şekilde olan ilhamla boy vermiş olan bütün bitkilere ot adını veriyoruz biz. Bu iki harfle geçiştirdiğimiz alemin ne kadar çok şifalı sırlar barındırdığını bilmiyordum sözlerini söyledi.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları