Van’ın Erciş ilçesinde yol kesmeye çalışan Pkk’lılarla güvenlik güçlerinin arasında çıkan çatışmalarda 1 Terörist öldürüldü. Van Erciş ilçesinde yol kesmeye çalışan PKK’lılarla güvenlik ekiplerinin arasında çıkan çatışmalarda 1 Terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Gürpınar ilçesinde yol kontrolü yapan Polislere teröristler tarafından ateş açılması sonucunda 1 polis memuru’da ağır olarak yaralandı.

1

Van Erciş ilçesi Çelebi bağı Mahallesinde sabah saatlerinde 10 kişi olduğu belirlenen bölgeye operasyon yaptı. Polis tarafından’da desteklenen operasyonlarda ilçe girişinde teröristlerle sıcak temaslar sağlayan güvenlik güçleri teslim ol çağrısı yaptı. Çağrıya teröristlerin ateş ile karşılık vermesinden sonra çatışmalar çıktı. Çatışmada 1 Pkklı terörist roketatar ve uzun namlulu silahları ile birlikte ölü olarak’da ele geçirildi.

1

Dağlık alanlara kaçan diğer teröristler ise yakalanması için çalışmalara başlandı. Diğer yandan’da Van-Hakkari kara yolu Gürpınar kavşağında dün gece yol kontrolü yapan polislerle bir araç içerisinden PKK’lı teröristler tarafından ateş açıldı. İlk ateşte 1 polis memuru yaralanırken, noktada bulunan polislerin karşılık vermesi üzerine teröristler Kaçtı. Kaçan teröristlerin yakalanması için operasyonlarda devam ediyor. Dağlık alana kaçan diğer PKK’lılar için ise aramalar yapılmaya başlandı.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları