Düzenli beslenme programında daha çok doğal ürünler tüketilmeli, hazır yiyeceklerden ve abur cuburdan uzak durulmalıdır. Bol su tüketmek cilde her zaman faydalı olacaktır. Ayrıca küçük ve düzenli egzersizlerde yüzdeki yağlanmalara karşı tedavi edici bir çözümdür. Un, tuz ve şeker tüketimi de cildin baş düşmanıdır ve tehlikelidir.

yuz-maskeleri

Kozmetik krem ve losyonlar sürerken sürekli krem değiştirmek yerine bir dermatoloji uzmanı ile görüşerek önerilen uygun kremi düzenli ve sürekli kullanmak gereklidir Yüzünüzü çok fazla yıkamak etkili veya doğru bir yöntem değildir. Günde 3 kez yıkanması uygundur. Yağlı yüzler için özel sabun kullanabilirsiniz. Bu sabunu kullanırken yüzünüze masaj yaparak köpürtünüz.

images (5)

Çok sıcak veya çok soğuk su yerine ılık su kullanımı çok daha önemlidir. Yüzünüzü sabunlu su ile yıkadıktan sonra hafif soğuk su ile durulamanız kan dolaşımını artıracak ve yüz deki yağların yakılmasını sağlayacaktır. Yüzünüzde ki yağlanmalara karşı haftada 1 kez çamur ya da kil maskesi yapabilirsiniz. Çamur veya kil yağları emici ve kurutucu özelliği ile yüzünüzdeki yağlanmayı hafifletecektir. Uygulayabileceğiniz tariftir. Süt banyosu ile yüzdeki fazla yağlanmalara karşı oluşan pürüzleri giderebilirsiniz. Daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için süt banyosu sonrası yüzünüzü hafif soğuk su ile yıkamalısınız.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları