Zeytinyağının saçlara olan en önemli faydalarından birisi, yeni saçların çıkmasına destek olmasıdır. İçerisinde kimyasallar barındıran ve saç derinizde sorunlara neden olan ürünleri kullanmaktansa zeytinyağı kullanmakta fayda vardır Yıllar boyunca birçok amaç için kullanılan zeytinyağının saçlar için yenileyici etkisini çok az kişi bilmektedir. Zeytinyağı kullanımı, öncelikle saçlarınızı güçlendirir ve daha güçlü olan saçların kırılması da zor olacaktır. Ayrıca zeytinyağının nemlendirici etkisi saç derinizi besler ve bu da saç kaybı nedenlerinden birisi olan kepek oluşumunu engeller.Saçlarınızı taradığınızda ya da fön çektirdiğinizde dökülmemeleri için elastik olmaları gerekmektedir. Zeytinyağı ise saçınızın elastikiyetini arttırarak güçlü kalmalarına yardımcı olur.

edremitin-zeytin

Son olarak, sağlıksız bir saç derisine sahip olmanın da saç büyümesine engel olacağını belirtmek isteriz. Zeytinyağı kullanımı ise saç derinizi besleyerek sadece saçınızı güçlendirmekle kalmayıp saç derinizi de koruyacaktır. Ayrıca zeytinyağının içerisindeki anti bakteriyel ve antifungal bileşenler de saç derinizi enfeksiyonlara karşı koruyacaktır. Saç kurutma makineleri düzleştiriciler ve saç maşaları saçınızın dış tabakasına zarar verebilir. Zeytinyağı ise bu zarar görmüş dış tabakayı kaplayarak saçlarınıza daha yumuşak ve daha parlak bir görünüm kazandırır. Kimyasallarla dolu olan saç bakım ürünleri uzun vadede saçınıza zarar verebilir.

iyi-zeytinyagi-nasil-

Doğal ve iyi kalitede zeytinyağı kullanımı ise saçınıza kaybettiği sağlıklı görünümü geri kazandırabilir Kuru saçlar daha kırılgandır ve sadece taramak bile saçlarınızda kırılmalara yol açabilir. Sadece saç uçlarınızda kullanacağınız zeytinyağı kırılmaya yatkın saç uçlarını nemlendirecek ve elektriklenen saçları yatıştıracaktır.ve istediğiniz bir saça sahip olacaksınız sağlıkllı saçlarınız olacaktır Haftalık uygulayacağınız zeytinyağı bakımları saçlarınızı neme doyurarak yumuşamalarını sağlayacaktır. Her ne kadar çiğ yumurta zaman zaman zeytinyağı maskelerinde kullanılsa da, bu uygulamadan kaçınılmalıdır. Çünkü bazı çiğ yumurtalarda zararlı mikroplar yer alır ve uygulama esnasında bunlar ağzınızdan içeri girebilir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları