Ausente izle

 
 
3
0

Ekleyen / 27 Tem 2016 tarihinde yayınlandı

Çektiği filmlerle hatırı sayılır bir kitlenin takip ettiği yönetmenler arasında giren Arjantinli Marco Berger, birbirine yakınlaşmaya çalışırken duygular ve korkular arasında bocalayan iki erkeği konu ediniyor bu filminde. Hastalanan öğrencisini kalacak yeri olmadığı için kendi evinde misafir eden bir yüzme hocasının yaşadığı duygusal gerilim filmin kilit noktasını oluşturuyor.

Film, yüzme hocası Sebastian’la öğrencisi Martin’in gerilim ve çıkmazlarla dolu hikâyesini anlatıyor. Martin 16 yaşında bir lise öğrencisidir. Çevresini ve kendini tanıma süreci içerisindeki genç adam, tehlikeli ve “kural dışı” bir oyun oynar. Ancak bu oyun ilgi duyduğu hocasıyla ilişkisinin toplumsal tabular ve ön yargılarla sınanmasına neden olacaktır.

Diğer filmlerinden farklı olarak korku duygusunu öne çıkarmayı tercih eden Berger’in, özellikle kara filmlere öykündüğü gözleniyor. Müzik ve kamera kullanımından faydalanarak sıradan sayılabilecek bir aşk hikayesini, başka bir janrın kalıplarında yapı bozumuna uğratan yönetmenin, karakterlerinin toplumsal normlardan duydukları korkuyu bir korku unsuru olarak kimlikleştirmesi oldukça çarpıcı bir detay. Hatırlanacağı üzere film 2011 yılında Berlin Film Festivali’nde LGBT sineması örneklerine verilen Teddy ödülünü kazanmıştı.

DAHA FAZLA
Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları