Bulsam Hemen Alırım Diyeceğiniz 18 İlginç Ürün

 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 27 May 2016 tarihinde yayınlandı

Videomuza katlanabilir bir bisikletle başlıyoruz. Kullanmadığınız zaman katlayıp sırt çantası gibi taşıyabiliyorsunuz.

Buysa gerçek zamanlı çeviri yapabilen kulaklık. Farklı dilleri konuşan iki kişi bunları takarak rahatça iletişim kurabiliyor. Karşınızdaki kişi konuşurken siz onu kendi dilinizde dinliyorsunuz. Şu an Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca çeviri yapıyor ama kısa sürede tüm dilleri kapsayacak.

Sıradaki işe yarar ürünümüz köpekbalıklarını kovmak için geliştirilmiş bir bileklik. Suya manyetik sinyaller göndererek köpekbalıklarının yanınıza yaklaşmasını engelliyor.

Bu bir akıllı olta. İğnenin olduğu yerde kamera var. Çektiği görüntüleri cep telefonundan izliyorsunuz. Böylelikte oltanın etrafında balık olup olmadığını canlı yayında görüyorsunuz.

Ekranda gördüğünüz yenilebilir bir su kabı. Plastik şişelerin yarattığı çevre kirliliğini azaltmayı amaçlayan ürün su balonuna benziyor. Susadığınızda içindeki suyla birlikte yutabiliyorsunuz.

Sırada balon şeklindeki saydam çadır var. Kamp yaptığınızda doğayla daha da içiçe olmanızı sağlıyor. Bu şekilde kış bahçesi olarak kullanmak da mümkün.

Bunlarsa dağınık halde bırakılınca kendi kendine düzene giren akıllı sandalyeler. Bu icat kalabalık toplantılardan sonra oluşan sandalye dağınıklığına karşı geliştirilmiş. Toplantı bittikten sonra önceden programlanmış düzene geri dönüyorlar.

Bu mont güneş enerjisini kullanarak sizi ısıtıyor. Güneş paneli görevini kumaşın bizzat kendisi görüyor. Böylece en soğuk havada bile üşümüyorsunuz.

Bunlarsa kauçuktan üretilmiş sahte araba engelleri. Uzaktan bakınca çiviler gerçekmiş gibi duruyor ama üzerinden geçerken lastiklere zarar vermiyorlar. Bu çakma engelleri bir tür caydırıcı güç olarak düşünebilirsiniz.

Sıradaki faydalı ürün, kendi kendini sürebilen akıllı bebek arabası. Alıcıları sayesinde çevresini algılayıp ona göre hareket ediyor. Anne arabadan uzaklaşırsa hemen yanına gidiyor. Anne yürürken onunla birlikte ilerliyor.

Buysa köpekleri rahat bir şekilde taşımanızı sağlayan bir aparat. Köpeği içine koyup önünüze veya arkanıza asıyorsunuz. Bu şekilde taşınmaktan köpekler de gayet memnun görünüyor.

Vahşi doğada zaman geçirenler için geliştirilen bu ürün yılan sokmasından koruyor. Özel bir malzemeden yapılan koruyucu sayesinde yılan ısırsa bile zehrini enjekte edemiyor.

Sırada dünyanın en akıllı yatağı var. Özel teknolojisi sayesinde yatağın yapısını cep telefonunuzdan ayarlayabiliyorsunuz. İsterseniz sert, isterseniz yumuşak oluyor. Yatağın ısısını da siz belirliyorsunuz. Hatta isterseniz masaj da yapıyor.

Buysa acil durumlarda kolayca ateş yakmanızı sağlayan bir ürün. Kutudaki madde küçücük bir kıvılcımla tutuşabiliyor ve yarım saat bu şekilde yanıyor.

Sıradaki işe yarar ürün yolculuklarda kullanabileceğiniz bir yastık. Öndeki koltuğa yaslanıp rahatça uyuyabiliyorsunuz.

Buysa hayat kurtaran bir su filtresi. Herhangi bir su birikintisinden su içmenizi sağlıyor. Pipete benzeyen icatın içindeki filtre sudaki pislikleri ve mikropları temizliyor.

Bu gördüğünüz, giyilebilir, güçlü bir fener. Bisiklete binerken ya da yürürken vücudunuza takıyorsunuz. Doğrulttuğunuz yönde çok geniş bir alanı aydınlatıyor.

Bu da dokunmadan çalışan bir sifon. Bunu alıp rezervuara takıyorsunuz. İşiniz bittikten sonra elinizi köşedeki sensöre yaklaştırmanız yeterli oluyor.

Ve son olarak bu da su geçirmez televizyon. Duşunuzu alırken sabah haberlerini izleyebiliyorsunuz.

Oynatma Listeleri:

ilginç ürünler

DAHA FAZLA
Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları