Dünyanın En Sıradışı 10 Eğlence Parkı

 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 18 Haz 2016 tarihinde yayınlandı

10-Erotikaland
‘Erotikaland’ adı verilen park başkent Sao Paulo’ya iki saat uzaktaki Piracicaba yakınlarında inşa edilecek. Sadece yetişkinlerin girebileceği park 2018’de tamamlanacak.
Eğlence parkında, benzerlerinde olduğu gibi yemek büfeleri, oyun alanları, kaydıraklar, dönme dolaplar olacak. Ancak çarpışan otomobiller cinsel organ şeklinde , koltukları titreşimli ‘7D’ bir sinema ziyaretçilere hizmet verecek, korku treninin yerini zevk treni alacak.
‘Erotikaland’ planları turizmcileri sevindirse de herkes plandan memnun değil. Belediye Meclisi Başkanı Matheus Erler, New York Times’a yaptığı açıklamada, “Seks başkenti olarak tanınmamalıyız” demişti.
9-CÜCE İMPATORLUĞU
Çin’in Yunnan şehrinde yer alan cüce imparatorluğun da yaklaşık 100 cüce çalışmaktadır. Bu parkta bulunabilmek için 1 metre 30 santimetreden daha kısa olunması gerekmekte. Ülkenin farklı bölgelerinden gelen cüceler, fiziksel güce karşı ortak yaşam amacıyla 2009 yılında bu şirin parkı kurmuşlar. Tamamen cücelere yönelik hizmet veren park hem eğlence hem yemek amaçlı hizmet vermektedir. Ayrıca çinli cüceler kendilerine uygun minik mantar evler yapıp, masal karakterleri gibi giyinerek yaşıyorlar. Ve de burada yaşayan cücelerin kendilerine ait bir polis ekibi ve itfaiyesi dahi bulunmakta. Cüceliğin de bir turizm sermayesi haline gelişi ile imparatorlukta yaşayan insanlar aynı zamanda burada çalışmaktalar. Turistler için aktiviteler hazırlayıp yaşamlarını kazanan ‘krallık’ sakinleri kendileriyle aynı durumdaki insanlarla evlenerek bir hayat kurabiliyorlar.
8-Haw Par Villa
Haw Par Villa Singapur’da e yer alan bir parktır. Cehennem, işkence sahneleri ve tuhaf heykelleri ile dolu olan bu parkı, 1937 yılında inşa edilmiştir. Parkta, Çin halk masalları, mitoloji, Taozim ve Konfüçyüsçülük içeren 1000’den fazla heykel vardır.. Parkta mutlaka görülmesi gereken en önemli yer “Cehennemin 10 Mahkemesi“dir. Çin ve Budizm mitolojisine göre dünyada işlenen çeşitli suçlar ve yapılan kötülükler bu 10 mahkemede cezasını bulmaktadır. İşlenen suçun büyüklüğüne göre mahkemenin derecesi de giderek artmaktadır.
7-Bon Bon Land,
Danimarka’da ünlü bir şeker fabrikasının sahibinin oğlu olan Michael Spangsberg tarafından kurulmuştur. Bu tema parkının farklı olan yanı, farklı isim ve şekillerde çikolata ve şekerlemelere sahip olmasıdır. Köpek dışkısı, kulak kiri, martı pisliği gibi pek çok teması vardır. Bunun neyi ilginç bilmiyoruz ama bu tema park, Danimarka’da çok meşhurdur. Parkta, su raftingi ve Roller Koster’da vardır.
6-Çocuklar Cumhuriyeti
Arjantin’in bir kasabasında olan bir mahallede kurulmuştur. Park, kaleler, restoranlar, kamu binaları, eğitim, kültür, spor ve bilim gibi çeşitli toplumsal kurumların işlevlerini çocuklara anlatmak için ölçekli yapılan binalardan oluşur. Parkta, Grimm kardeşler ve Hans Christian Andersen tarafından yazılan masalların tasarımları da vardır.
5-Oz Diyarı
Oz Diyarı parkı 1970’de açıldı ve Zümrüt Şehir kapılarını kapatmadan önce de on yıl boyunca açık kaldı.Açılışta 20 binin üzerinde ziyaretçisi vardı ve misafirler Gale evini vuran kasırgayı yaşıyor, sarı tuğlalı yoldan aşağı kol kola zıplıyor ardından Korkak Aslan, Teneke Adam ve Batı’nın İyi Cadısıyla vakit geçiriyordu.Günün sonunda bir balon yolculuğuyla Zümrüt Şehir tamamen gezilebilmekte mümkündü. Kuzey Carolina Beech Dağları zirvesinde dururken aynı zamanda parkın inanılmaz görüntüsüne de hâkim olabiliyorlardı.1975 yılında gizemli bir yangın Zümrüt Şehir ’de büyük tahribata neden oldu. Judy Garland’ın filmde giydiği elbisenin de olduğu müze de dâhil olmak üzere…Beş yıl sonra, 1980’de park kapandı.
4-Loveland
Love Land 2004 yılında Güney Kore Jeju Adasında açılan açık hava heykel parkıdır. Park seks teması üzerine yoğunlaşmatadır. Çeşitli cinsel pozisyonlarda insanları temsil eden 140 heykele sahiptir.
3-Suoi Tien
Vietnam’daki Suoi Tien Park, Budizm temalı bir eğlence merkezi. Çeşitli heyecan verici turları olan parkta yıllarca uyuşturucu, zina, kumar günahlarını işledikten sonra cehennem azabından kurtulmayı başaran ve sonsuz hayata erişenler için cennet bulunuyor. Eğer cehennem sizi korkutmaya yetmiyorsa, sayısız yarasa ile dolu bir mağaraya giriş ve timsah çiftliği üzerinde hava bisikleti turu bulmaktadır.
2-Harmonyland
Söz konusu konulu etkinlikler ve şirinlik olunca Japonya her zaman bir numarada yer almakta. Şirinliğin prensesi de tabii ki Hello Kitty. Harmonyland, Japonya’da yer alan, tamamen Hello Kitty’ye adanmış bir eğlence merkezi. Bu parktaki her şey Hello Kitty ve arkadaşlarından oluşmakta.

DAHA FAZLA
Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları