İnsanların Evlerinde Bulduğu 10 İlginç Şey

 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 07 Tem 2016 tarihinde yayınlandı

Bu videoda insanların evlerinde tesadüfen bulduğu ilginç objeleri araştırdık. Eski bir evde yaşıyorsanız videodan sonra siz de duvarların arkasındaki gizli şeylerin peşine düşebilirsiniz.

Amerikalı bir çiftin bulduğu yüklü para ile başlıyoruz. Evlerinin zeminine gizlenmiş bir kasa olduğunu fark etmişler. Açınca içinden 50 bin dolar, yani 150 bin lira, bir şişe içki ve bir de kitap çıkmış. Kasanın 50 yıldır orada olduğu anlaşılmış.

Bu tablo Norveç’teki eski bir evin tavanarasında bulundu. Sıradan bir resim olduğu sanılıyordu, çünkü üzerinde imza yoktu. Ancak uzmanlar araştırınca Van Gogh’un henüz bilinmeyen bir eseri olduğu ortaya çıktı. Milyonlarca dolar değerindeki tablo şu an bir müzede sergileniyor.

Başka bir şanslı adamsa evinin duvarında Superman’in 1938’de yayınlanan ilk sayısını buldu. Koleksiyonerlerin rüyalarını süsleyen dergi açık artırmada bizim paramızla 500 bin liraya satıldı.

Bu Amerikalı, evinin zeminine saklanmış çuvallar dolusu para buldu. Nedense çoğu bir dolarlık banknotlar halindeki paranın toplam değeri 45 bin dolardı. Adam evin eski sahibini araştırarak ulaştı ve parayı sahibine teslim etti.

Buysa bir evin tavanarasında tesadüfen bulunan Rus Çarı 2. Nikola’nın heykelciği. Dönemin en önemli sanatçılarından biri tarafından yapılmış. Geçmişte hazinenin bir parçası olarak Rus sarayını süslüyormuş. Bulan kişinin açık artırmaya çıkardığı küçük heykelcik tam 15 milyon liraya satıldı.

Bir evde bulunan en ilginç şeylerden biri ise bu antik hazine. Kudüs’teki evlerini restore ettiren bir çift tarafından evin altında gömülü bulunmuş. 2000 yıllık hazinede pek çok nadide parça var.

Burası ilk bakışta normal bir ev gibi görünüyor. Fakat evin altında çok eski dönemden kalma bir kilise olduğu ortaya çıkmış. Evin sahipleri bundan habersiz senelerce bu evde yaşamışlar.

Bu çift ise evlerinin altında Ortaçağ’dan kalma bir su kuyusu bulmuş. Kuyunun girişini camla kapatıp onu bir tür dekor haline getirmişler. Kuyunun derinliği 10 metreden fazla ve içinde hala su var.

Bir evde bulunan tuhaf şeyler arasında belki en tehlikelisi bu. Bu askeri kutunun içinde onlarca mermi ve patlamaya hazır el bombaları olduğu tespit edilmiş.

Amerika’da bir aile ise evlerinin duvarına gizlenmiş yüzlerce yılan buldu. Yılanların neden duvarların arasında toplandıkları tam olarak bilinmiyor.

Oynatma Listeleri:

ilginç, şeyler

DAHA FAZLA
Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları