İyi ki İzledim Diyeceğiniz 13 Eğlenceli Bilgi

 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 12 May 2016 tarihinde yayınlandı

Bu Çinli dördüzlerin annesi onlara 1’den 4’e kadar numara vermiş. Sonra da rakamları rahatça görebilmek için çocukların saçlarına kazıtmış. Daha önce sürekli karıştırıyorken artık dördüzleri kolayca ayırabiliyormuş.

Sırada gerçekçi anatomik detayları olan balondan hayvanlar var. Bunları yapan çılgın bir oyuncak tasarımcısı. Ancak biraz korkutucu göründüklerini söylemek lazım. Bunlarla hem oynayıp hem de anatomi bilginizi geliştirebilirsiniz.

Bu resimde herhangi bir Photoshop müdahalesi yok. Kanadalı bir sanatçı kendi geliştirdiği teknikle dudaklara inanılmaz resimler yapıyor. Bunu ise dudağı turuncu iple kaplayarak yapmış. Bu da ünlü bir tablonun dudağa uyarlanmış versiyonu.

Sırada evini eğlenceli hale getirmek isteyen birinin yaptırdığı kaydırak var. Üst kata merdivenle çıkıyorsunuz. Aşağı ise kaydıraktan kayarak iniyorsunuz. Kesinlikle her eve bundan bir tane lazım.

Bu gördüğünüz Tayvan’daki Hello Kitty temalı bir hızlı tren. Dışı tamamen ünlü Hello Kitty figürleri ile kaplı. İçerisinde de koltuk başlıklarından tavanlara her yer Hello Kitty ile dolu. Bu trene çocuklar kadar büyükler de bayılıyor.

Sırada gündelik yaşamda kullandığımız bazı eşyaların sinir bozucu hale getirilmiş versiyonları var.

Mesela bu tencerenin sapları yan yana konularak absürd bir tasarım yapılmış. Bunlarsa sinir bozucu bir şekilde kullanışsız hale getirilen çatallar ve bıçaklar. Bu da tutma yeri yanlış yere konmuş bir fincan. Bu da keza sinir bozucu bir cezve. Bunlar olsa olsa şaka ürünü olur.

Bu fotoğraf Teksas’ta düzenlenen ‘üst üste taş yerleştirme’ şampiyonasından. Doğru duydunuz, böyle bir yarışma var. İnsanlar farklı şekillerdeki taşları üst üste dizme konusunda birbirleriyle yarışıyor. Taşları en ilginç ve devrilmeyecek şekilde dizen yarışmacı kazanıyor.

Bu Çinli adam çok ilginç bir rekorun sahibi. Üst üste koyduğu 23 oturağı dişleriyle 11 saniye boyunca dengede tutmayı başarmış. Bu arada, herbir oturağın 3 kilo olduğunu da söyleyelim.

Bir Fransız sanatçı tuvalet kağıdı rulolarını sanat eserine dönüştürüyor. Kağıttan oyduğu şekilleri rulonun içine yerleştiren sanatçı ortaya müthiş görüntüler çıkarıyor. Tuvalet kağıdı herhalde ancak bu kadar yaratıcı hale getirilebilir.

Bu gördüğünüz anne olmaya hazırlanan bir köpeğin doğum öncesi albümünden bir kare. Adı Lilika olan köpek, yavruları karnındayken mutlu pozlar vermiş. Bu fotoğrafların çekildiği günün hemen ertesinde de 5 yavrusunu dünyaya getirmiş.

Buysa 1920’li yıllardan bir egzersiz aleti. O zamanlar bunlara sadece çok zenginler sahip olabiliyormuş. Çalışma mantıkları modern egzersiz aletleriyle neredeyse aynı ama görüntüleri biraz tuhaf. Aletleri tanıtan modellerin elbiseleri de çok ilginç. Anlaşılan o tarihlerde henüz eşofman icat edilmemiş.

Sırada eski bisiklet zincirlerinden yapılan köpek heykelleri var. Bunlar gerçek bir köpeğin canlı haliyle aynı boyutta. Bu eserleri ortaya çıkaran heykeltraş, asıl amacının insanları eğlendirmek olduğunu söylüyor. Dönüştürülmüş atıklardan yapılan sanat eserlerinin en ilginç örneklerinden biri de bunlar olsa gerek.

Burası Japonya’daki gerçek bir ninja akademisi. Okulda dövüş sanatı derslerinin yanısıra ninja silahlarının nasıl kullanıldığına dair dersler de var. Mesela bu adam tam bir ninja gibi kılıç kullanmayı öğreniyor. Bu usta ise küçük öğrencisine ninja yıldızının nasıl fırlatılacağını gösteriyor. İsteyenlere yay ve ok kullanmayı da öğretiyorlar.

Oynatma Listeleri:

eğlenceli bilgi

DAHA FAZLA
Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları