Tedavisi Olmayan 15 Baş Belası Hastalık

 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 19 May 2016 tarihinde yayınlandı

Bu videoda insanlığın başına bela olmuş, yüzbinlerce insanı öldürmüş olan ve hala anti virüsü bulunamamış 15 korkutucu hastalığı izleyeceğiz.

Açıklama:
15- Marburg Hemorrhagic Fever : Ebolaya benzetilen bu hastalığın kaynağının Afrikalı yarasalar olduğu düşünülmektedir. Hastalığa ilk teşhis 1967 yılında Almanya ve yugoslavyadaki vakalar sayesinde konulmuştur.
14- Cancrum Oris : Küçük bir çocuğun yüzünün gözünüzün önünde deforme olduğunu görmek nasıl bir histir hiç düşündünüz mü? Afrika da olan şey tam olarak bu.
13- Complex Reigional Pain Syndrome (CRPS) : Bebek doğurmaktan daha büyük bir acı olmadığı söylenir, fakat bu acıya bir rakip var.
12- Brainerd Diarrhea : Bazen işimiz bitmeden veya otobüste yolculuk yaparken tuvalete gitmemek için kendimizi sıkarız.
11- Parkinson : Bu hastalığı daha önce çoğumuz duymuştur ve dünyada milyonlarca insan bu hastalığın kucağında bulunmaktadır.
10- Ebola : Ebola virüsü ilk başta bahsettiğimiz virüsle benzer şekilde batı afrikada ortaya çıkmıştır.
9- Alzheimer : Alzheimer genetik bir hastalıktır, ve aile gen havuzunuzda daha önce yer almışsa size de uğraması muhtemeldir.
8- Hunthington Disease ( HD ) : Bu hastalık daha önce annesi ve babasında görülen insanlarda %50 oranla daha çok ortaya çıkmaktadır.
7- HIV/ AIDS : ilk olarak 1981 yılında Amerika’da ortaya çıkan HIV virüsü, öncelikli olarak homoseksüelleri etkilemektedir.
6- Ondine’s Curse: Mitolojide geçen olaylar genelde hikayeden ibarettir. Fakat bazen gerçek hayata uydukları da görülür.
5- Sickle Cell Amenia : SCA virüsü modern teknoloji sayesinde, erken teşhis ile artık eskisi kadar ölümcül değildir fakat, tedavi hala kesin olarak bulunamamıştır.
4- Adiposis Dolorosa : Bilim adamları bu virüsün doğuştan geldiğini belirtmekle beraber, hastalığın 25 – 50 yaşlar arasındaki obez kadınlarda daha çok görüldüğünü belirtmektedir.
3- Aquagenic Urticaria : Basitce anlatmak gerekirse bu hastalık, suya alerjik olmak anlamına gelmektedir.
2- Trigeminal Neuralgia : Kafatasına baskı yapmak suretiyle acı veren bu hastalık, intihar hastalığı olarak da bilinmektedir.
1- Adhesive Capsulitis: Oldukça yaygın olan bu hastalıkda virüsü kapan kişiler omuzlarını devamlı gergin hissetmekle birlikte büyükte bir acı çekmektedir.

Oynatma Listeleri:

belalı hastalıklar

DAHA FAZLA
Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları