Kurtlar Vadisi Pusu

8 kişi takip ediyor!
Kurtlar Vadisi Pusu 300. Bölüm izle
 
 
9
5

Ekleyen / 19 Tem 2016 tarihinde yayınlandı

Kurtlar Vadisi Pusu Hakkında

Kurtlar Vadisi Pusu KVP – Pana FilmKurtlar Vadisi Pusu, Pana Film tarafından yapılan, daha önce 15 Ocak 2003'te yayına giren, 97 bölüm süren Kurtlar Vadisi dizisinin devamı niteliğindeki Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi.

19 Nisan 2007'de Show TV'de yeniden gösterime farklı isimle giren Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TV'de gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TV'ye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv'ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT'ye geçti. 7. ve 8. sezonda atv'de yayınlandı. 9.ve 10.sezon Kanal D'de yayınlandı. Eski bölümlerinin tekrarı ise Beyaz TV'de verilmektedir.

Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi'nin 2.sezonu başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayınlanacağı günden bahsedilirken “Kendi gününde, kendi saatinde.” (Perşembe 20:00) tabiri kullanılır.

Konusu:Kurtlar Vadisi Pusu'da en büyük, en karanlık hesaplar ortaya dökülecek. Efsane bu kez en acımasız, en pervasız efendisi olan para için birleşmiş küresel çeteye başkaldıracak. Düşman koltuğunda bu defa Mehmet Karahanlı ve ekibi gibi kukla mafyalar değil, bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çeteler vardır. Bu küresel güç aktörleri ile Polat Alemdar'ın ekibinin buluşma noktası Türkiye'dir.

Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Bu görevi layığı ile yerine getirdikten bir süre sonra KGT'nin başına geçerek devlet adına önemli operasyonlarda bulunmuştur. Ancak yeni misyonu daha derin ve daha tehlikelidir. İhtiyarlar adı verilen gizli heyetten aldığı görevle bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çete ajanlarının ülke üzerinde oynadığı oyunları bozmuş, İhtiyarlar ile direkt temas kurarak derin devletin kilit adamı olmuştur. Polat Alemdar, Türkiye'nin gelecek stratejisini oluşturan ve bunu koruyan İhtiyarlar Heyeti'nin hükümlerini yerine getirme ve bu gizli heyeti her türlü tehlikeden koruma görevini üstlenmiştir.

Bütün bunları yaparken Polat Alemdar'ın yanında özel bir ekibi vardır. Polat Alemdar, 2003 yılından beri yanın olan sağ kolu Memati Baş, sol kolu Abdülhey Çoban ve Güllü Erhan kendisinin kemik kadrosuydu. Polat Alemdar; kemik kadrosunun yanında Nevzat Yakışırbey, Pürmüz Hasan, Eren Eylül gibi eski yüzleri de bulundururken Kazım Çarman ve Cahit Kaya gibi yeni yüzlere de ekibinde yer vermiştir. Ancak, bu ekipten bir çok kişi çatışma ve suikastlere maruz kalarak hayatını kaybetmiştir. Polat Alemdar'ın şimdiki kemik kadrosu Cahit Kaya ve Güllü Erhan'dan oluşmaktadır. Ayrıca Siyah Sancak Timi'de bu milli davada ilerlemek için Polat Alemdar'ın yanında yer almaktadırlar.

Polat Alemdar; Sömürgeciler'in Türkiye üzerinde oynadıkları oyuna son vermek için büyük bir operasyonla, Kripteks'teki belgeleri ifşa ederek sömürgeci güçlerin dünyadaki dengelerini değiştirmeyi, büyük sırları ortaya çıkarmayı hedeflemiştir. Bu durum Polat Alemdar ve Amon’un 2005 yılında, Los Angeles'da yaptığı anlaşmanın bozulmasına, iki gücün karşı karşıya gelmesine sebep olmuştur. Polat Alemdar'ın hamlesi dünyada büyük bir ses getirmiş ve Piramit Operasyonu başlatmıştır. Sömürgeci Güçler yeni planlar içerisine girerek Polat Alemdar'ı çıkmaza sokmaya çalışmaktadırlar. Polat Alemdar ise meydan okuduğu küresel güçler ve hanedanlardan ülkesini korumak için bütün dostlarıyla birlik olur.

Teması Kurtlar Vadisi Pusu, ilk üç sezon boyunca küresel güçlerin iç temsilcileri üzerinde yoğunlaşmış ve Polat Alemdar ve ekibi bu iç düşmanlar ile mücadele etmiştir. Dizi, dördüncü sezondan itibaren küresel güçlerin ana aktörlerine yoğunlaşmış, dizide yabancı istihbarat servisleri, yabancı ajanlar yer almış ve bu kişilerle mücadele verilmiştir. Suriye meselesine de yer verilmiştir. Tema değişiklikleri gereği karakterlerin büyük bir kısmı yenilenmiştir. Sekizinci ve dokuzuncu sezonlarda ise küresel güçler ile bölgesel güçler arasındaki çatışmalar konu edinilmiş, dizi daha karamsar bir havaya girmiştir. Özellikle dizinin bel kemiğini oluşturan Alemdar ve ekibi, çeşitli misyonlar için dağılmışlar ve dizinin seyri değişmiştir.

Polat Alemdar Kimdir? Necati Şaşmaz Aslında Efe Yakup Karahanlı'dır. 2005 yılında vefat eden ünlü mafya babası ve iş adamı Mehmet Karahanlı ile Nergis Karahanlı'nın müşterek öz oğludur. Aynı zamanda 2004 yılında vefat eden eski KGT Başkanı Aslan Akbey'in öğrencisidir. Resmi kayıtlarda Ali Candan (2003) ve Polat Alemdar (2012) ölüdür. Öz babası Mehmet Karahanlı, eskiden Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarılı istihbaratçılarından biriydi ve Aslan Akbey ile birçok başarılı operasyona imza atmıştı. Ancak en sonki görevlerinde, Karahanlı'nın gözünü para ve güç bürümüş ve böylece Karahanlı ihanet etmiştir.

Karahanlı, Filistinliler'in kaldığı bir mülteci kampında silahların bulunduğunu İsrail'e ihbar etmiş ve bunun üzerine İsrail, kampı bombalamıştır. Bombalama sırasında kampta olan Aslan Akbey'in kız kardeşi ölmüştür. Aslan Akbey, bunun intikamını almak için Karahanlı'nın oğlu olan Efe Yakup Karahanlı'yı kaçırmıştır ve yetimhaneye vermiştir. Daha sonra Aslan Akbey; Efe Yakup'un, yetimhaneden evlatlık almak isteyen Ömer Candan ve Nazife Candan çiftine verilmesini sağlamıştır. Ömer Candan ve Nazife Candan, Efe Yakup'a Ali ismine vermiş, böylece Efe Yakup Karahanlı, Ali Candan olmuştur. Ömer Candan ve Nazife Candan tarafından büyütülen Ali Candan, Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirmiş ve bir diplomat olmuştur. Ali Candan, ne kadar diplomat gibi görünse de bir istihbaratçıydı ve birçok ülkede başarılı operasyonlar yapmıştır.

En son Kosova'da iken, Aslan Akbey tarafından yurda çağrılmıştır ve en zor görev olan Kurtlar Vadisi Operasyonu görevini almıştır. Bunun için Ali'nin, ameliyatla yüzü değiştirilmiş ve bir trafik kazasında yanarak öldü şeklinde gösterilmiştir. Ve Ali'ye, yeni kimlik olarak Polat Alemdar kimliği verilmiştir. Böylece Ali Candan, Polat Alemdar olmuştur. Kurtlar Vadisi Operasyonu'nda amaç, mafyanın en tepesindeki güç olan Kurtlar Konseyi'nin çökertilmesidir. Polat Alemdar, görevini başarılı bir şekilde tamamlamış ve Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Polat Alemdar, Kurtlar Konseyi'nin yanında Rus Konseyi, Pala ve ekibi gibi başına buyruk istihbaratçıları, Kirve gibi birçok zararlı grubu da yok etmiştir. Polat Alemdar, Kurtlar Konseyi'ni çökerttikten sonra Los Angeles'a giderek Dünya Baronu Amon ile görüşmüş; Amon, Polat Alemdar'a birlik olmaya teklif etmiş ancak Polat bunu kabul etmeyerek Türkiye'ye dönmüştür. 2007 yılından itibaren İskender Büyük, Ersoy Ulubey, Aron Feller, Cevat Akarsu vb. birçok düşmanıyla mücadele etmiş ve bunları yenmiştir.

Bunlarla beraber KGT Başkanlığı'na yükselmiş, daha sonra İhtiyarlar Heyeti ile tanışmıştır. İhtiyarlar Heyeti'nin eski başkanının parkta sırtına ok atılarak öldürülmesi sonucu heyetin hain üyesi Sencer Bey, İhtiyarlar Heyeti'nin başına geçmiştir. Sencer Bey, hem Polat Alemdar'ın sağ kolu Memati Baş'ı öldürtmüş hem de Polat Alemdar'ın KGT Başkanlığı görevinden azledilmesine sebep olmuştur. Polat Alemdar, KGT Başkanlığı'ndan azledilince devletle arasındaki tüm ipler kopmuştur. Daha sonra Sencer Bey'in tüm pisliklerinin ortaya dökülmesi ve öldürülmesiyle KGT Başkanlığı'na geri dönmüştür. Suriye'de, örgütle bir çatışma sırasında eve atılan roket sonucu yüzü yanmış ve böylece yoluna Maskeli Fedai olarak devam etmiştir. Daha sonra ameliyat olmuş ve yüzü iyileşmiştir.

Poyraz Kaleli'nin İhtiyarlar Heyeti'ni deşifre etmesiyle eski İhtiyarlar Heyeti'nin üyeleri ortadan kaldırılmış ve Soy Kitabı'ndaki bilgilere dayanılarak yeni heyet oluşturulmuştur. Polat Alemdar, yeni heyeti bilen tek kişiydi ve bu sebeple kendisinin öldürülmesini istemiştir. Akif, tam Polat'ı boğarken İhtiyarlar Heyeti, Polat'ın öldürülmesini engellemiş ve Polat Alemdar, Aksaçlı olmuştur. KGT Başkanı ise Akif olmuştur. Polat Alemdar, her yere öldüğünün duyurulmasını sağlamıştır ve böylece herkes Polat'ın öldüğünü sanmıştır. Polat Alemdar, sonradan ailesi ve Abdülhey, Cahit, Güllü Erhan, Zülfikar Ağa, Hüsnü Yalınkılıç gibi dostlarına kendisinin ölmediğini göstermiştir. Can dostu Abdülhey Çoban'ın ölümüyle beraber kendisini deşifre edip Aksaçlılık görevini Hoca'ya devretmiş ve sahalara geri dönmüştür. Abdülhey'in ölümüyle Polat Alemdar'ın, 2005 yılında Amon ile yaptığı anlaşma Amon tarafından bozulmuştur. Polat Alemdar, 13 yıl önce 11 Eylül 2001 tarihinde İkiz Kuleler olarak adlandırılan merkezin bombalanmasıyla varlığını ortaya koyan küresel güçlerin dünyayı nasıl yönettiğini, sistemlerini, işbirlikçi teşkilatlarını tüm dünyaya duyurmaya karar verir.

2005 yılında Elif Eylül'ün defni sırasında Polat'ın eski adamı Nevzat tarafından Elif'in mezarına atılan ve böylece burada gizlenen, bizzat Mehmet Karahanlı tarafından yazılan Kripteks adında şifreli kutudaki belgeleri tüm dünya ülkelerine bildirdi ve böylece Piramit Operasyonu başladı. Tapınakçılar'ın her pisliği ortaya döküldü. Bunun üzerine FBI, MOSSAD, CIA başta olmak üzere tüm dünyada Tapınakçılar'a karşı operasyonlar başlatıldı. Polat, anlaşmanın bozulmasından dolayı Amon'u Türkiye'ye davet etmiştir. Bunun üzerine Amon, İstanbul'a gelmiş ve Polat ile Ayasofya'da görüşmüştür. İngiliz RA (Royal Army) teşkilatına hizmet eden Brandon ise bu görüşmenin Amon ile Polat Alemdar'ın anlaşması olarak düşündüğünden Polat Alemdar'a karşı cephe almıştır. Polat Alemdar, mücadelelerine devam etmektedir ve Tapınakçılar'ın yanında son zamanlarda güçlenen terör örgütü ŞEDİD ile de mücadele etmektedir. Polat, üvey babası Ömer Candan'ı kaybetmesiyle büyük bir sarsıntı geçirirken Brandon, Polat ve Siyah Sancak Timi ile ilgili yalan haberler yayınlatmış ve böylece Siyah Sancak Timi terör örgütü ilan edilmiştir.

Polat hakkındaysa kırmızı bülten çıkarılmış ve INTERPOL tarafından tüm dünyada aranmaya başlanmıştır. Bu yüzden Polat, kaçak durumuna düşmüştür. Bir süre dağlarda, yeni KGT Ofisi'nin hemen yanında olan KGT'ye ait bir sığınakta saklanmıştır. Safiye'nin dostu Martin ise, Safiye'yi ziyarete geldiği sırasında Nazife Hanım'ın kalp ilaçlarını değiştirmiştir ve bu yüzden kalp krizi geçiren Nazife Hanım vefat etmiştir. Annesi hastaneye kaldırıldığı sırada hastanede olan Polat, polisler tarafından gözaltına alınmış ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Böylece rahat bir nefes almıştır. Brandon'un; Kıbrıs'taki Türkiye gündemi için izlenecek yol haritasını ve uygulanacak planların belirlenmesi amacıyla düzenlediği toplantının yerini bulmuştur ve operasyon yaparak Brandon'u yakalamıştır. Daha sonra Lion Timi tarafından yakalanan Hoca ile Brandon'u değiş-tokuş etmişlerdir. Değiş tokuştan sonra Brandon'un vücuduna yerleştirttiği bombayı patlatmıştır ve Brandon ölmüştür. Görüşmek üzere Cahit'le buluştuğu esnada Cahit; Tapınakçılar'ın verdiği ilacın etkisiyle Polat'ı bayıltmış ve yanındaki Tapınakçılar, Polat'ı götürmüşlerdir.

Polat bu sırada kaçmaya çalışmış ve birçok Lion Timi elemanını öldürmüştür. Ama en son Polat, bir Lion Timi üyesi tarafından uyutucu iğneyle bayıltılmış ve tekrar yakalanarak bir denizaltıya götürülmüştür. Denizaltındayken bilgisayar vasıtasıyla Yüce Majeste'yle görüşmüştür. Tekrar bir kaçma girişiminde bulunmuştur ve denizaltıdan kaçmayı başarmıştır. Ama denizaltıdan kaçıp çıktığı ada da Tapınakçılar tarafından tekrar yakalanmıştır ve hapsedilmiştir. En son bir tekneyle adadan kaçmıştır ve Sırbistan'a giderek ekibinin, Marko Petroviç'i öldürmesine engel olmuştur. Daha sonra Cahit'le yaptığı bir operasyonla Yüce Majeste'yi öldürmüştür. KGT'nin orta doğu topraklarında Sagir'in eline düşmesi sonrası Siyah Sancak'la yurt dışı operasyonuna çıkmış Akif'i son anda kurtarmış ve Şedid Komutanı Sagir'i diri diri yakarak öldürmüştür. Fehmi Kuzuzade'nin konseyiyle hareket eden eski düşmanı Tilki Andrei ile mücadele etmiş bu mücadele esnasında Tilki'yi pek çok kez elden kaçırmıştır.

Sezon finalinde Leyla Türkmen ile evlenmiştir. Kıbrıs'a balayına gittiklerinde ise bindikleri tekneye yerleştirilen bomba patlatılmış ve Polat, Leyla'yı kaybetmiştir. Aynı gece Gölge tarafından yapılan operasyonda Akif, Zülfikar Ağa, Timur ve Erdem başta olmak üzere tüm KGT ekibini kaybetmiştir. Yapılan bu operasyondan sonra Gölge'nin kim olduğunu aramaya başlamıştır. Bunun yanında Ali Candan kimliğiyle yapmış olduğu bir operasyonda Zeynep isminde canını bağışladığı bir kadınla karşılaşmıştır. Zeynep'i yanına çekmiş Cahit, Erhan, Pusat, Yasin ve Yusuf'la birlikte hanedanlara karşı mücadele etmiştir. Profesör Anadolu, Profesör Altay, Dr. Öktem ve Hoca ile işbirliği içerisindedir. Dr. Öktem Yusuf Kuzuzade'nin aslında Polat'ın oğlu olduğunu Polat'a itiraf eder. En büyük düşmanları Karun, Algis, Ozi, Mete Aymar, Gölge, Fehmi Kuzuzade ve John Smith'dir. John'un kafasına sıkarak, Mete'nin kalbinden vurarak öldürmüştür. Tilki Andrei'yi kafasına sıkarak öldürmüştür. Gölge'yi kılıçla göğüsüne saplayarak öldürmüştür. Karun, Ariel ve Rose'u bombayı patlarak öldürmüştür.

Tartışma alanı
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.